0
سبدخرید شما خالی است.
محصولات شما بروزرسانی قیمت

محصولات مراقبت از مو

چکیده:

 

صنعت آرایش مو، محصولاتی را شامل می شود که به افراد در کنترل و شکل دهی مو کمک می کند. این محصولات ممکن است مواردی مانند موس، ژل، اسپری مو، شامپو، نرم کننده، محافظت کننده در برابر گرما، سیلیکون ها یا پمادها را در بر بگیرند. این دسته از مواد آرایشی اثر دهی موقت دارند به همین دلیل استفاده از آنها بصورت روزانه می بایست تجدید شود. هزاران محصول شکل دهی مو، در دسترس است و این در حالیست که همگی دارای اجزاء مشابه می باشند. بطور مثال پماد و واکس محصولات مشابهی هستند اما واکس ها برای پوشش دهی مو در زمان طولانی تر و در مورد موهای کوتاه کاربرد دارند. افرادی با موهای کوتاه و خشک می توانند از این فراورده آرایشی به منظور شکل دهی موهایشان استفاده کنند. پمادها پوشش دهی همراه با درخشندگی را برای مو به همراه دارد اما واکس ها معمولا" سبب پوشش مو ( نگهداری حالت موبطور موقت) بدون ایجاد درخشندگی قابل توجه در مو می شوند. سیلیکون ها نیز در این رده بندی قرار می گیرند و با مهار وزی مو تا حدودی درخشندگی و زیبایی را برای موهای خشک وآسیب دیده به ارمغان می آورد. اسپری محافظ مو در برابر حرارت یکی دیگر از محصولات آرایشی پر فروش در صنعت مراقبت از مو، بویژه برای خانم ها می باشد. لازم به ذکر است که سشوار، دستگاههای صاف و فر کننده مو سبب آسیب رساندن به مو می شوند و استفاده مداوم از آنها منجر به خشکی و آسیب دیدگی مو می شود. استفاده از یک اسپری محافظ مو در برابر حرارت قبل از استفاده ازابزارهای شکل دهی مو با استفاده از گرما می تواند به افراد در حفظ زیبایی مو کمک کند. اسپری محافظ مو در برابر حرارت با پوشش دهی ساقه مو توسط لایه ای موقتی، از مو در برابر این ابزارها محافظت و از سوخته شدن مو یا تبخیر شدن تمامی آب موجود در ساقه مو پیشگیری می کند. دیگر محصولات آرایشی مو، ژل و موس می باشد. ژل چسبنده و ویزکوز است و پس از خشک شدن بر روی مو سفت می شود. این محصول برای نگهداری موهای وز و نیز حالت دهی موهای کوتاه بسیار مناسب می باشد. موس بسیار مشابه با ژل می باشد، اما شامل یک کف چسبنده است که تحت فشار بصورت معلق قرار دارد و پس از استفاده یک مرتبه خشک می شود.  لازم به ذکر است که استفاده بیش از حد ژل و موس منجر به خشکی مو می گردد. نرم کننده هایLeave-in  بعد از شامپو کردن مو، زمانی که هنوز مو مرطوب است، استفاده می شوند و برخلاف نرم کننده های معمول پس از مصرف نیاز به آبکشی مو نمی باشد. افرادی با موهای ضخیم و خشک می توانند بصورت روزانه از این نرم کننده ها استفاده کنند اما افرادی با موهای ظریف و یا پوسته های چرب می بایست در استفاده از این مواد آرایشی اجتناب کنند از طرفی استفاده زیاد از این نرم کننده سبب ظاهر چرب و نا خوشایند برای مو می شود. برخی از محصولات ادعای رشد مجدد برای مو، ضخیم کننده مو و یا تغذیه ریشه مو برای سرعت بخشیدن به رشد آن را دارند. اینها نوعی از مواد آرایشی با اثر دهی موقت برای مو است که برای رشد واقعی می بایست به صورت روزانه استفاده شوند(1).

 

مراقبت از مو:

 

 

هنگامیکه افراد ضخیم یا نازک بودن موهای خود را توصیف می کنند در واقع  اطلاعاتی در مورد پوشش سر توسط مو و حجم مو ارائه می دهند و این به تعداد فولیکول های مو، ضخامت ساقه و ساختار( لخت یا فر بودن مو) بستگی دارد. متوسط تعداد فولیکولهای مو معمولا" چیزی در حدود100,000 تا 120,000 می باشد. بطور کلی بلوندها(بدلیل آنکه اغلب موهای نازکی دارند) بیشترین و قرمزها کمترین (بدلیل آنکه اغلب موهای ضخیمی دارند) تعداد فولیکول های مو را دارا می باشند. افراد با موهای نازک موهای بیشتری در سر دارند و موهای ضخیم بدلیل آنکه تعدادشان بر روی سر کمتر است، نواحی بیشتری از سر را پوشش می دهد. هر تار مو تامین کننده چربی طبیعی خود می باشد. موهای نازکتر، منابع چربی بیشتری دارند. موهای ضخیم تولید چربی کمتری دارند و به این علت چربی بیشتری می گیرند، به همین دلیل تفاوت در قطر مو منجر به نیازهای مختلف مو می باشد.

 

نوع مو:

 • موی چرب:

مختصر چربی بر روی مو، همان چیزی است که شما می خواهید و این حالت، شفافیت، ظاهری زیبا وسالم به مو می دهد. اما روغن بیش از حد سبب کم کردن وزن مو و القای حالت نرم و غیر قابل شکل دهی برای مو می شود.

چه عواملی باعث موی چرب می شود؟

گروهی از عوامل به تنهایی و یا همراه با سایرفاکتورها می توانند منجر به موی چرب شوند که از آن جمله موارد زیر را می توان نام برد.

 • ژنتیک. شما می توانید تمایل به موی چرب را به ارث ببرید. همانطور که رنگ سبز چشمان مادر بزرگ و یا فرو رفتگی صورت را از پدر به ارت برده اید. موی چرب نیز می تواند در میان فامیل شما حتی در نسل های بعدی نیزدیده شود.
 • هورمون. چیزی که شما بعنوان دارو بطور مثال برای جلوگیری از بارداری و یا مشکلات مردانه مصرف می کنید می تواند سبب افزایش چربی مو شود.
 • ضخامت مو. هر مو بر روی سر دارای دو یا سه غده می باشد. موهای نازک فضای کمتری برای پوشش چربی بر روی هر رشته از مو دارند و بنابراین چرب تر از موهای ضخیم و یا زبر می باشند.
 • شکل مو. حرکت چربی به سمت پایین بر روی موهای لخت آسانتر از موهای فر است بنابراین شکایت از چربی مو در افراد با موهای لخت بیشتر است.

 

 • موی خشک

 

موی خشک دارای ظاهر زبز، وز و آسیب دیده می باشد.

چه عواملی باعث موی خشک می شوند؟

 • عوامل زیادی می تواند سبب موی خشک شود. در حالی که برخی از آنها مانند وراثت خارج از کنترل شماست، دیگر عوامل عبارت اند از:
 • استفاده از شامپو ویا شامپو کردن بیش از حد موها
 • ابزارهای شکل دهی مو با استفاده از گرما مانند سشوار و اتوی مو
 • رنگ کردن و فرکردن موها
 • قرارگرفتن بیش از حد در معرض باد و یا خورشید
 • کلر

 

 • موی آسیب دیده:

 

موی آسیب دیده چیست؟

آسیب هنگامی رخ می دهد که ،کوتیکول، خارجی ترین لایه تار مو توسط مواد شیمیایی، قرار گرفتن در معرض گرما و یا رفتار های خشن آسیب می بیند. موی آسیب دیده، معمولا" خشک، شکننده، زبر، وز و متخلل می باشد. مراقبت صحیح از مو باعث به حداقل رساندن آسیب به مو می شود.

 

 • درمان مو:
 1. بهترین محصولات برای موهای وز:

بهترین محصولات برای موهای وز:

شامپوهای مرطوب کننده و نرم کننده ها

موج اول دفاع در برابر وزی مو استفاده از یک شامپوی مرطوب کننده و نرم کننده می باشد. این دو با القاء رطوبت به مو باعث نرمی و تسکین آن شود. بدنبال شامپوها و نرم کننده هایی باشید که برای موهای خشک و آسیب دیده طراحی شده اند و دارای برچسب آبرسانی، مرطوب کنندگی و ترمیم کنندگی می باشد. آنها محتوی نرم کننده های ویژه ای هستند که تسکین دهنده وزی مو است و به آراسته شدن مو کمک می کند همچنین در استفاده از محصولاتی که حاوی ماده موثره برای حجم دهندگی مو می باشد و برای موهای چرب طراحی شده است، اجتناب کنید.

نرم کننده های قوی:

استفاده از نرم کننده های قوی هر هفته یکبار، باعث ترمیم موهای آسیب دیده و نرمی موهای خشک می شود و به آراسته شدن بهتر آنها کمک می کند.

سرم ضد وزی مو:

سرم کنترل وزی مو یکی از موثرترین روش ها برای زیبایی موها است. استفاده از مقدار کمی از آن بر روی مو سبب رفع سریع وزی می شود. علاوه بر این بیشتر سرم ها سبب درخشندگی مو نیز می شوند.

 

ü      Thermal Heat Sprays

 

اتوی مو به سرعت موهای وز و فر را به موهای لخت و صاف تبدیل می کند. از طرفی استفاده بیش از حد از آن سبب شکنندگی و آسیب دیدگی موها می شود که از پی آمدهای آن می توان به وزی مو اشاره کرد. اسپری محافظت کننده مو در برابر گرما، از صدمات وارده به مو در اثراستفاده مکرر از صاف کننده ها پیشگیری می کند.

 

 1. بهترین محصولات برای موهای لخت

مراقبت ازموهای لخت در مقایسه با دیگر انواع مو آسانتر است. تعداد زیادی از محصولات برای مو لخت وجود دارد که سبب سلامت و حفظ ظاهر زیبا ی آن می شود. شامپوها و نرم کننده های ویژه ای برای این نوع از موها فرموله شده است که معمولا" وزن کمی دارند و از کاهش جرم این نوع از موها پیشگیری می کنند. از طرفی لوسیون ضخیم کننده مو ممکن است  بمنظور زیبایی شکل مو و صاف کردن آن مورد استفاده قرار گیرد و همچنین اسپری حجم دهنده مو یا موس می تواند سبب پرتر و حجیم تر دیده شدن این نوع از مو شود. قطرات و یا اسپری های براق کننده مو نیز بمنظور افزایش درخشندگی برای موهای صاف کاربرد دارند. محصولات موی لخت برای عملکرد بر روی مویی با بافت نرم و صاف طراحی شده است. چنان که می دانیم موهای ابریشمی متمایل به حالت مسطح می باشد و بویژه هنگامیکه بلند است ممکن است به صورت و یا اطراف آن بچسبد. شستشو و نرم کنندگی این قبیل از موها باید بصورت منظم توسط محصولاتی که برای آنها طراحی شده است، انجام شود. شامپو و نرم کننده مناسب برای این دسته از موها وزنی سبک دارند و همچنین می تواند سبب درخشش و سلامتی مو شود. ظهور موخوره در موهای صاف ببرجسته تر است، اما شامپو ها و نرم کننده هایی که به این منظور طراحی شده است که از بروز موخوره پیشگیری می کند و یا آنکه هنگام اصلاح مو(بمنظور برطرف کردن موخوره) آنها را نمایان می کند. برخی افراد موهایی صاف دارند که بسیار نازک و زیبا است و بدون استفاده از محصولاتی که برای موی صاف طراحی شده اند، نرم می باشد. بعنوان نمونه یک لوسیون ضخیم کننده مو می تواند در حالیکه مو مرطوب است بر روی آن استعمال شود و پس از خشک شدن مو ظاهر و حس ضخامت را برای مو به ارمغان آورد. کمبود حجم مو یک ویژگی مشترک در افراد با موهای صاف می باشد. برخی ازمحصولات موی صاف مانند، اسپری حجم دهنده مو یا موس، با بلند کردن مو از ریشه، به آن ظاهر پر بیشتری می دهد. اینگونه از محصولات نیز معمولا" بر روی موهای مرطوب استعمال می شود. اسپری حجم دهنده مو و نیز موس زمانی که هوا خشک است می تواند برای مو مفید واقع شود برای کسب نتیجه بهتر بعد از استفاده از آنها بهتر است بمنظور خشک کردن از سشوار همراه یک برس استفاده شود. موی صاف در بهترین وضعیت براق می باشد. درخشش این نوع از مو معمولا" نشانه ای از سلامت آن است اما موهای صافی که براق نیستند را می توان با استفاده از اسپری و یا قطرات درخشان کرد. اجزائ این دسته از محصولات هنگامیکه با مو اتصال پیدا می کنند به آن براقیت می بخشند. در استفاده از این محصولات می بایست دقت کرد چرا که استعمال بیش از حد آن بجای ظاهر درخشنده، شکل و احساس چربی را برای مو فراهم می کند.

 

 1. بهترین درمان برای موهای خشک

 موی خشک بسیارغیرقابل کنترل است و غالبا" با حالت وز، خشن و مملو از مو خوره مشاهده می شود. اگرچه برخی از افراد بطور طبیعی موی خشک دارند برخی دیگر به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار گرفتن در معرض کلر یا استفاده بیش از حد از ابزارهای شکل دهی مو با استفاده از گرما و  perming دچار خشکی مو می گردند. همانطور که ممکن است در جریان باشید، بهترین و مناسب ترین محصولات برای شکل دهی موی خشک آنهایی هستند که سبب مرطوب نگاه داشتن مو و پیشگیری از عارضه خشکی آن در دراز مدت می شوند. محصولات شکل دهی مویی را انتخاب کنید که دارای پایه کرمی است، همچنین در استفاده از محصولاتی که محتوی الکل می باشند( آنها می توانند سبب خشکی مو گردند) اجتناب کنید محصولی را جستجو کنید که محتوی پرو ویتامین ها می باشد. تعداد زیادی از محصولات مناسب برای این نوع از مو دارای برچسب  anti-frizzویا frizz control می باشند. برای مراقبت درست از موهای خشک نه تنها استفاده از محصولات شکل دهی مناسب مهم است، بلکه انتخاب نوع صحیح از شامپو و نرم کننده نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. توجه داشته باشید که می بایست محصولاتی با برچسب موهای خشک و آسیب دیده انتخاب شود همچنین  موهای خود را بیش از حد شامپو نکنید. شامپو کردن موها را از چربی تهی می کند بنابراین شستشوی روزانه موی خشک، حتی اگر از شامپوی مناسبی استفاده کنید، وزی را به موی شما القا می کند. نرم کننده، بهترین دوست برای افراد با موی خشک است. محصولات ضد وز در میان سایر محصولات شکل دهی مو برای موی خشک مناسب است بویژه اگر شخصی تمایل به صاف کردن این نوع از مو داشته باشد. برای پیشگیری از آسیب ساقه مو رعایت چند نکته قابل توجه است، قبل از سشوار کشیدن مو از این محصولات استفاده کنید و سشوار را از بالا به پایین مو بکشید همچنین سشوار را بر روی کمترین وضعیت گرما دهی تنظیم کنید. مراقب باشید که سشوار را برای مدت طولانی بر روی یک ناحیه از مو قرار ندهید و یا اینکه از سشوار برای شکل دهی موی کاملا" خشک استفاده نکنید که این دو در دراز مدت باعث آسیب رساندن به موی خشک می شود. همچنین به موهای خود برای قرار گرفتن در معرض سشوار هر چند وقت استراحت دهید.اگر شما مایل به شکل دهی مو بصورت مجسمه وار هستید استفاده از موس ویا محصولاتی با پایه موم نسبت به ژل یا اسپری هایی با پایه الکلی ارجح است.

.4 محصولات برای موی ضخیم

 

 • موهای ضخیم به محصولاتی نیاز دارند که برای نگاه داشتن کل مو از توانایی لازم برخوردارباشد. فراورده ژل می تواند پوشش دهی قوی را برای موهای ضخیم به همراه داشته باشد.

 

 • برای مرطوب دیده شدن مو، یک ژل پوشش دهنده قوی را استعمال کنید وهمانطور که مطلوب شماست مو را آرایش کنید. اجازه دهید که مو بطور طبیعی خشک شود همچنین برای نرم تر شدن آن می توانید پس از استعمال آن بر روی مو، از سشوار نیز استفاده کنید.
 • برای موهای ضخیم و مجعد استفاده از یک ژل مخصوص موهای مجعد توصیه می شود. این ژل ها با کنترل عامل رطوبت می تواند وزی مو را خیلی سریع محو کند.
 • برای ایجاد حالت سفت اما قابل انعطاف موی ضخیم، یک پوشش خمیر مانند قوی بسیار مناسب عمل می کند. این محصول باعث سفتی و خشکی مو نمی شود و در طول روز مو می تواند دوباره شکل گیرد.
 • پوشش دهی قوی پماد به این نوع از مو ها آرایش قابل لمسی ارائه می دهد. این محصول درخشندگی بالایی را به منظورافزایش براقیت موایجاد می کند.

 

 

 • بررسی اجمالی از انواع متفاوت محصولاتی که به منظور شکل دهی مو تعبیه شده است، به قرار زیر می باشد

 

 • موس

موس  که گاهی وقت ها فوم شکل دهنده نیز نامیده می شود، یک فراورده شکل دهنده است که تحت فشار بسته بندی می شود . موس از سایر فراورده های شکل دهی مو شفاف تر است و تعدادی از برند ها این محصول را، به صورت ترکیبی از نرم کننده و شکل دهنده موتولید کرده اند. موس برای انواع مختلف مو بخوبی عمل می کند اما اگر مو خشک باشد باید از این فراورده دوری کرد بدلیل آنکه حاوی الکل می باشد. اگر موهای شما کوتاه است و نیاز به فراورده قوی شکل دهنده دارید پیشنهاد ما برای شما استفاده از پماد و یا ژل می باشد.

 

مواد پایه موس:

بسیاری افراد از موس بعنوان حجم دهنده مو و یا محصولی که به شکل دهی خاص موکمک می کنند، استفاده می کنند. هر چند اثر دهی مطلوب آن مورد نظر است، تمام شکلهای موس در چند چیز مشترک هستند. پایه بسیاری از موس ها الکل و آب می باشد ( یا ترکیباتی مشابه الکل ها، که بمحض قرار گیری بر روی مو خشک می شود). این دو ماده نقش حلال را برای اجزاء موثر موجود در فرمولاسیون ایفا می کنند همچنین به حل کردن دیگر اجزاء کمک می کند. در طراحی موس مو، بمنظور نرم کنندگی و یا حجم دهندگی آن بر روی مو، از ترکیبات دیگری شامل پلیمرها، روغن ها، نرم کننده ها و ترکیبات سیلیکونی مانند دایمتیکون استفاده می شود همچنین بمنظور دستیابی به رایحه ای دلپذیر ممکن است اسانس نیز به آن افزوده شود.

 

 • ژل

 

 ژل یکی از فراورده های شکل دهی مو می باشد که بسیارتطبیق پذیر است. این فراورده بصورت اسپری ویا کاربرد مستقیم در دسترس است. ژل اسپری برای پوشش سریع و کل مو مناسب است اما بطور کلی نگهدارندگی آن کمتر از ژل با کاربرد مستقیم است. درست است که استعمال ژل بطور مستقیم نیازمند استفاده از دست می باشد اماچسبندگی( نگهداری)  قویتری را برای موی شما فراهم می کند. ژل مو برای موهای فر همراه با پیچ خوردگی مناسب می باشد و به شکل دهی همراه با براقیت موهای شما کمک می کند. مجددا" لازم به ذکر است که اگر شما موهای خشک دارید در استفاده از ژل های محتوی الکل اجتناب کنید. تقریبا" تمامی ژل های موی سر بصورت مشابه عمل می کنند. در هریک از آنها یک پلیمر/ کوپلیمر ویژه استفاده شده است که هنگامیکه خشک می شود یک فیلم را که سبب متصل کردن تارهای مو به یکدیگر و نگاه داشتن آنها می شود، تشکیل می دهد. پلیمرها توسط زنجیره هایی در کنار هم از (اتصال متقاطع) مولکول های تشکیل شده است. در حالت ایده آل، بهترین پلیمرها در صورت خشک شدن، انعطاف پذیرو شفاف هستند و رطوبت از هوا جذب نمی کند(تبدیل چسبنده) همچنین در اثر تماس حالت پوسته پوسته شدن  در آنها مشاهده نمی شود. ژل موی سر، سطوح مختلفی از نگهدارندگی مو را بسته به نوع کاربرد ارائه می دهد.

 

 • پماد

 

 بطورکلی پماد و موم فراورده های مشابهی هستند. این محصولات شکل دهی مو، برای موهای کوتاه، موهای خشک و شکل دهی دقیق مو(مجسمه وار کردن مو) بسیار عالی می باشند. پماد ماده ای موم مانند است که ممکن است در ظرف و یا بر روی دست احساس چربی بر جای بگذارد اما بمحض استفاده از آن بر روی مو باعث درخشندگی می شود.هرچند که این فراورده احساس سنگینی بر روی مو های شما بر جای می گذارد و برای شستشوی کامل به بیش از یکبار شامپو، مورد نیاز است  اما پماد و موم مانند دیگر فراورده های شکل دهی مو موهای شما را خشک نمی کند. شما نگهداری برتری با استفاده از پماد و یا موم برای موهای خود خواهید داشت.

 

 • قطرات روشن کننده

 

 

 

همچنین بعنوان سرم های ضد وزی مو در میان سایر نام ها بفروش می رسند. که اینها فراورده های حالت دهنده مو با پایه ی سیلیکونی هستند که بمنظور نرمی ساقه ی مو، با کاهش وزی طراحی شده است. بیشتر محصولات در مقادیر کم و برای هر دونوع موی مرطوب و خشک کاربرد دارند. اگر شما در حال جدال با موهای وز هستید  محصولات صاف و براق کننده مو را امتحان کنید.

 • مشکلات مو:

ریزش مو:

 

 

اکثر افراد، بویژه خانم ها بطور منظم از محصولات مختلف شکل دهی مو استفاده می کنند،  این محصولات می تواند شامل اسپری مو و نرم کننده تا ژل و رنگ مو باشد همچنین اینها مزایای بسیاری را برای موی سالم فراهم می کند اما اگر به دفعات و یا آنکه به مقدار زیاد استفاده شود، می تواند سبب آسیب رساندن به ساقه مو و ریزش آن شود.

شوره سر:

اصطلاح شوره به طور کلی به وضعیت فلس های نقره ای براقی گفته می شود که از پوست سر جدا و در میان مو تجمع یافته اند. درماتیت سبورئیک یک بیماری پوستی شایع است که بر روی پوست سر باعث خارش و پوسته پوسته و یا شوره های سمج می شود. این وضعیت زمانی مشکل ساز می شود که پوست دچار عفونت است. دو نوع اصلی از شوره سر یعنی شوره خشک و شوره چرب وجود دارد. افرادی با پوست چرب ازعارضه شوره چرب رنج می برند و افرادی با پوست خشک با عارضه شوره خشک در گیر می باشند. در حالی که بسیاری از مردم عارضه شوره سر را به عنوان یک مشکل صرفا وابسته به زیبایی  می دانند که می تواند سبب ناراحتی و خجالت فرد در اجتماع شود لازم به ذکر است که این عارضه می تواند عواقب جدی نیز داشته باشد. شوره سر خطر ابتلا به عفونت پوست سررا، مثل پسوریازیس به ویژه برای پوست خشک، افزایش می دهد بطور کلی این عارضه می تواند سبب ازدست دادن موقت و یا دائمی موی سر شود.

 

علائم شوره سر:

هنگامیکه مو را شانه و یا برس می کنید و یا زمانیکه پوست سر را می خارانید، فلس های پوست سر مانند دانه های برف بر روی ابروها، شانه و لباس می ریزند. این فلس ها گاهی اوقات به صورت توده و یا پوسته در سر ظاهر می شود. این وضعیت اغلب در افرادی مشاهده می شود که مبتلا به شوره سر خشک است. ضمنا"، افرادی با شوره چرب علائمی متفاوت با افراد مبتلا به شوره خشک دارند. افراد مبتلا به عارضه شوره چرب، ریزش فلس از پوست سر را نخواهند داشت و فلس های آمیخته با سبوم موجود در پوست سر در این افراد یک لایه روغنی اطراف پوست سر راتشکیل می دهد. ضمنا" ممکن است تشخیص نوع شوره کار چندان آسانی نباشد، این ممکن است هنگامیکه موهای خود را شانه می کنید بر روی دندانه شانه بصورت مخلوط چربی مشاهده شود.

 

بحث و نتیجه گیری

بمنظور جلوگیری از آسیب به ساقه مو و کاهش ریزش مو ناشی از محصولات شکل دهی مو، لازم است که از استفاده محصولاتی که بیشترین آسیب را به مو می رساند، دوری کنید. محصولات بسیاری وجود دارد که سبب ریزش مو می شود دو تا از مهمترین آنها به قرار زیر است: رنگ مو: این یکی ازمهمترین دلایل ریزش مو است که برای رنگ کردن مو از آن استفاده می شود. مواد شیمیایی قوی که در بیشتر رنگ موها وجود دارد بعد اثردهی بر روی مو اغلب عوارض جانبی مثل ریزش مو را ایجاد می کند. این مواد شیمیایی می تواند منجر به خشکی بیش از اندازه مو شود که نتیجه آن موخوره و در بسیاری از افراد ریزش مو را بدنبال خواهد داشت.فرکردن مو: فرکردن مو در بعضی از افراد می تواند سبب ریزش مو شود بویژه اگر قبل از فر کردن، مو شرایط مطلوبی نداشته باشد. ریزش مو بعد از فر کردن هنگامی رخ می دهد که، فرد بدرستی مراقبت از مو را آموزش ندیده باشد و مطابق آنچه دقیقا" بر روی کیت درج شده است، عمل نکند. ریزش مو ناشی از فر کردن در نتیجه باقی ماندن طولانی محلول بر روی مو، استفاده از مقدار زیاد محلول و یا هنگامیکه مواد شیمیایی موجود در محلول برای نوع  جنس مو قوی است، اتفاق می افتد. در کنار این دو عامل شایع برای ریزش مو، دیگر ابزارهای شکل دهی مو مانند اسپری ها، ژل های شکل دهی مو و کرم ها نیز می تواند سبب ریزش مو شود. اگر این محصولات به دفعات مورد استفاده قرار گیرند، بفرض برای شکل دهی ساقه مو یا اینکا اگر آنها بمقدار زیاد استفاده شوند، می توانند سبب کاهش مقدار مو، خشک کردن و یا ضعیف کردن ساقه مو شوند. هنگامیکه اینها رخ دهد ساقه مو می شکند تقسیم می شوند و می ریزند. بطور کلی برایند استفاده از محلولهای فر کننده مو، ریزش مو و موهای نازک می باشد.

 

 

درباره عطر آگین

کیفیت بالای محصولات ، تأمین نیاز و رفع دغدغه های مصرف کنندگان ، احترام به مشتریان و همگامی با آخرین تکنولوژی روز دنیا همواره از اهم اولویت های موسسین این مرکز تحقیقاتی به حساب می آید. برندهای عطرآگین ، موبان ، تیلا ، رنه ، ویشکا و لافارر از جمله محصولات تولیدی این مجموعه تولیدی ، پژوهشی و آموزشی است .  با محصولات جدید و با امید به تأمین نظر شما عزیزان ، راهی را که از سال 1315 آغاز شده است ادامه خواهیم داد تا در قبال همه فرزندانمان پاسخگو باشیم . 

   

 
 
 

تماس با ما

 آدرس: تهران، میرداماد، بین آفریقا و مدرس، پلاک 291، ساختمان عطرآگین

 کد پستی : 1917614511

 تلفن تماس: 84326

 تلفن واحد فروش : 88795111

 فکس : 88796083

 ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر، پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

 

Top