0
سبدخرید شما خالی است.
محصولات شما بروزرسانی قیمت

کرم مرطوب کننده خيار عطرآگين

 

چکیده:

یکی از مهمترین اقداماتي که یک شخص می تواند برای پوست خود انجام دهد، مرطوب نگاه داشتن آن است. در واقع مرطوب نگاه داشتن یکی از اصول مراقبت از پوست سالم مي باشد که اين حالت براي مرطوب کننده ها علاوه بر تشکیل یک حائل بین پوست و شرایط محیطی، لایه اي تشکیل می دهند که قادر به حفظ رطوبت پوست می باشد و این برای پوست سالم ضروری است. در واقع کمبود رطوبت  است که خشکی پوست را ايجاد مي کند، در این زمان پوست، بیش از همیشه مستعد ظهور چین و چروک مي باشد. مرطوب کننده های گیاهی ملایم مي باشند و در حاليکه  از پوست محافظت مي کند، سبب تبخیر رطوبت اضافی از سطح پوست نيز مي شوند (1). کرم مرطوب کننده  خيارعطرآگين حاوي عصاره خيار و روغن بادام است. عصاره ي خیار برای سالهای متوالی در درمان بیماریهای پوستی، استفاده شده است، سطح (pH) این گیاه بسیارنزديک به سطح  (pH)  پوست انسان و محتوی درصد بالایی از آب می باشد که این دو عامل عصاره خیار را به گزینه ی مناسبی برای مراقبت از پوست تبدیل کرده است(2). عصاره خیار غنی از آمینو اسید و حاوی ویتامین های  E,C,AوK می باشد. اگراز آکنه ویا حساسیت های پوستی رنج می برید ویتامین E، یکی از اجزای حیاتی است، که به ترمیم پوست شما کمک می کند. ویتامین  Aبه جلوگیری از آفتاب سوختگی کمک می کند، ویتامین C سبب تسريع فرايند ترمیم پوست می شود (4)و ویتامین K در حفظ ظاهر جوان پوست کمک کننده است. همچنین خیار وعصاره آن محتوی مواد معدنی مختلفی مانند منیزیم، پتاسیم و سیلیکا می باشد. سیلیکا به کاهش ظهور خطوط برجسته و چین وچروک پوست کمک می کند(5) همچنين يکي از موثرترين راههاي درمان خشکي پوست استفاده از روغن بادام و يا محصولاتي  که حاوي اين روغن هستند، مي باشد. استعمال اين روغن برروي پوست خشک، به از بين رفتن پوسته پوسته هاي ناشي از خشکي پوست  کمک مي کند و سبب مرطوب نگاه داشتن آن مي شود. اين روغن به ايجاد احساس سلامت در پوست کمک مي کند و سبب تسکين درد هاي ناشي از پوست خشک و آسيب ديده مي شود(6) وبه عنوان منبع عظيمي از ويتامين E، منيزيم و کلسيم شناخته مي شود(3). کرم مرطوب کننده خیارعطراگین سبب افزایش توانایی پوست درجذب، نگهداری و توزیع رطوبت می شود. این مرطوب کننده، بطور عمیق به  درون استراتوم کورنئوم نفوذ می کند و با حفظ تعادل لیپیدها  فراورده اي مفید برای سدهای محافظتی پوست می باشد.

مقدمه:

پژوهشگران براين باورند که، مرطوب کننده ها سبب بهبود بافت پوست و حذف چين و چروک درفرايند خشکي پوست  مي شوند. مرطوب کنندگي، با روند کاهش ظرفيت آب پوست مبارزه مي کند. در واقع پوست مرطوب، به عملکردش به عنوان حامل متعهد باقي مي ماند. همچنين يک مرطوب کننده مناسب اثرات نامطلوب ناشي از افزايش سن برروي پوست  را کاهش مي دهد. مرطوب نگاه داشتن پوست گامي موثر در راه حفاظت از پوست در برابر عوامل خارجي  است.  بطور ويژه پوست دو ساختار لايه اي  دارد که دائما" در حال بازسازي خود هستند. لايه خارجي پوست اپيدرم نام دارد که خود شامل دو بخش مي باشد: بخش بيروني سلولهاي پوستي صاف" مرده"، حاوي پروتئين  کراتين است و بخش داخلي  لايه عميقي از سلولهاي زنده مي باشد. هنگاميکه پوست سالم است، سلولهاي زنده ، طي چرخه اي که به مدت دو تا چهار هفته طول مي کشد به سطح پوست ، حرکت مي کند و لايه اي محافظ بنام لايه شاخي ويا استراتوم کورنئوم را مي سازد. سلولهاي جديد، سطح پايين اپيدرم را توليد مي کنند و سلولهاي قديمي در قسمت بالايي سطح اپيدرم سخت شده و مي ميرند اين سلولها   بعد ها به صورت تکه هاي ميکروسکوپي از سطح پوست  جدا شده و مي ريزند.  در پوست بالغ، فرايند بازسازي سلول، روند طولاني تري را طي مي کند واين نوع پوست به رطوبت بيشتري براي حفاظت در برابر عوامل خارجي نياز دارد. همانطور که مي دانيم پوست  نواحي مختلف بدن به مرطوب کننده نياز دارند اما پوست صورت بدليل آنکه بطور مداوم در معرض عناصر مختلف قرار دارد ، قسمت مهمي ازرطوبت خودرا درطي فرايند  تبخيراز دست مي دهد. مرطوب کننده ها با جذب آب توسط اجزائ سازنده شان به قسمت فوقاني پوست براي حفظ  آب طبيعي، کمک مي کند و به اين ترتيب سبب نگهداري آب در قسمت فوقاني پوست مي شود. بنابراين کارائي مرطوب کننده هاي بافت پوست، به حداقل رساندن خطوط و چين و چروک ها ي کوچک تشکيل شده به هنگام خشکي پوست مي باشد. عصاره خيار در طيف گسترده اي از کرم هاي مرطوب کننده، پاک کننده ها و لوسيون هاي بدن استفاده شده است(7). اين عنصر سازنده سبب مرطوب کنندگي و نرمي پوست بدون ايجاد حساسيت در پوست مي شود. 

کرم مرطوب کننده خيار عطرآگين حاوي:

 • عصاره خيار و روغن بادام مي باشد.

 

 

خيار يک منبع طبيعي مراقبت از پوست

قبل از صحبت راجع به چگونگي عملکرد خياردر مراقبت از پوست ، نگاهي به ساختار پوست مي اندازيم.  پوست بزرگترين اندام بدن و بسيارپرکار مي باشد. وزن پوست ما 15% از وزن بدن است وهمچنين 70 % پوست  نيز از آب تشکيل شده است.

پوست متشکل از 7 لايه ، اپيدرم ( از 5 زير لايه تشکيل شده است) ، درم و بافت هاي زير پوستي مي باشد

اپيدرم خارجي ترين لايه پوست است که ضخامت آن در قسمت هاي مختلف پوست متفاوت مي باشد، در اپيدرم سه نوع سلول تخصصي وجود دارد، ملانوسيت که مسئول توليد رنگدانه (ملانين) پوست مي باشند، سلولهاي لانگرهانس که خط اول دفاع سيستم ايمني در پوست است و سلولهاي مرکل که عملکرد شان  تاکنون به درستي شناخته شده نيست(8)درم 10 تا40 بارضخيم تر از اپيدرم  است ومتصل به آن مي باشد . فيبروبلاست ها مهمترين سلول هاي درم مي باشند واساسا در پاپيلا نزديک اپيدرم قرار گرفته اند و بطور خاص دو نوع فيبر پروتئيني را توليد مي کنند. فيبر الاستين و کلاژن  که از ازاجزاي سازنده ماتريکس خارج سلولي هستند(9).

بافت هاي زير پوستي

اين لايه که عمدتا  متشکل ازچربي است، محل قرارگيري اعصاب و رگ هاي خوني مي باشد. همچنين پايه فوليکول هاي مو ،چربي وغدد چربي نيز در اين ناحيه قرار دارد (10).

 

گياه خيار:

 

خیار منبعي غني و بسیار خوب  ازسیلیکا، ماده ی معدنی کمیاب، که سبب تقویت بافت های پیوندی می شود، است.  بافت های پیوندی اجزاء مختلف،  بدن را در کنار هم نگاه می دارد. خیار در برطرف کردن معضلات پوستی از قبیل، تورم زیر چشم و یا آفتاب سوختگی بسیارمفيد و موثر مي باشد. همچنین این گیاه حاوی کافئیک و اسکوربیک اسید است اين دو ماده از احتباس آب جلوگیری می کنند واين امر دليلي است براین مطلب که استفاده ازخیار بصورت موضعی مي تواند در درمان تورم زیر چشم، سوختگی ها، و درماتیت مفید باشد. (11) عصاره خیار حاوی گلیکوزیدهای تری ترپن میباشد که این ترکيبات با ترکیبات تری ترپنوئید به شدت اکسیژن دار شده اند وهردو خاصیت ضد التهاب و ضد درد را به فرمولاسیون می دهند. عصاره خیار همچنین محتوی پلی فنل های متعدد، از جمله گالیک اسید، کوماریک اسید، کافئیک اسید و ترانس سینامیک اسید است، که همه اين ترکيبات خاصیت آنتی اکسیدانی وضد التهابی را نیز دارا می باشد. همچنین شواهد محدودی مبنی بر اینکه کوماریک، کافئیک وسینامیک اسید، حفاظت محدودی در برابر اشعه UV  واثر ترميم کنندگي پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارند، وجود دارد.(12)

 

ويتامين ها و مواد معدنی مفيد برای پوست

ويتامين A براي حفظ قابليت ارتجاعي پوست، جلوگيري از خشکي، چين و چروک و پيري پوست ضروري است. افرادي با کمبود ويتامين A،  پوستي دارای پوسته، همراه با خارش و احتمالاجوش خواهید داشت. ويتامين C پوست را خوش رنگ نگاه مي دارد. کمبود اين ويتامين مي تواند سبب چين وچروک و بي رنگي پوست شود. ويتامين  E رطوبت پوست را حفظ می کند وروند پيري سلول ها را به تعویق می اندازد. منيزيم به جذب ويتامين ها و مواد معدني کمک مي کند. ويتامين B به ويژه ويتامين B6وويتامين B12 براي از بين بردن آکنه و حفظ رنگ پوست به شکل درخشان و سالم ضروري است(13) و(14).

خيار و مراقبت از پوست

بطورکلي خیار از آب تشکیل شده است وهمچنین حاوی اسکوربیک اسید و کافئیک اسید می باشد، که هردو خاصیت تسکین دهنده و ضد تورم برروي پوست دارند. پوست خیارغنی از فیبر بوده ومحتوی مواد معدنی باارزشی مثل سیلیکا، پتاسیم و منیزیم است(15). استفاده از خیار یک راه طبیعی برای تغذیه، نرمی و پاک کنندگی پوست است. گیاه خیار بعنوان یک قابض عمل می کند بنابراین برای پوست های چرب مناسب است(16).

 1. خیار و آکنه:

چندین علت برای آکنه وجود دارد، که همه آنها شامل یک اختلال واحد پیلوسباسه ای، متشکل ازیک فولیکول مو، مووغدد چربی می باشد. پروپیونی باکتریوم آکنه منافذ پوست را مسدود  واز سبوم تولید شده توسط غدد چربی تغذیه می کند. استرس، رژیم غذایی و بی نظمی های هورمونی می تواند سبب وفور تولید سبوم شود، که محیطی مناسب برای افزایش جمعیت باکتری ها می باشد. سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن این میزان زیاد از باکتریها همواره فعالانه عمل می کند که این  امر، سبب آسیب رساندن به دیواره فولیکول ها وایجاد التهاب مي شود. همچنین این پاسخ التهابی، می تواند ناشی از تشکیل ساختاری از سبوم وسلولهای مرده باشد که تولید جوش های سرسفید می کند. خیار حاوی مواد مختلفی است، که برای سلامت پوست مهم می باشد این مواد شامل آب، ویتامین A، ویتامین Cو ویتامین E و یک سری از آمینو اسید ها است. ویتامین E یکی از اجزائ حیاتی برای پوست می باشد که به بدن در تعمیر بافت های آسیب دیده ناشي از آکنه کمک می کند.(17)

 

 1. خیار و خاصیت ضد پیری:

خیار یکی از گیاهانی است  که سبب سفتی و جوانی پوست می شود. این گیاه با سابقه ای طولانی بعنوان پیشگیری کننده از چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه محتوی ویتامین C وکافئیک اسید است که این آنتی اکسیدان های قدرتمند به ساخت الاستین و کلاژن در پوست کمک می کند وپوست را دربرابر آسیب های ناشی از اشعه UV محافظت می کند.(18)

 

 1. گیاه خیار و درمان چشم:

با توجه به اینکه پوست ما همواره در معرض تعداد زیادی رادیکالهای آزاد اکسید کننده مضر قرار می گیرد، ظهورسیاهی و چین و چروک در اطراف چشم امری طبیعی است. اشعه قوی UV، با ایجاد رادیکالهای آزاد در سطح پوست به آن آسیب می رساند. رادیکالهای آزاد، گستره بزرگی از ترکیبات پوستی را که حاوی کلاژن، الاستین و ملانین است، تخریب می کند. کلاژن سالم، صاف و انعطاف پذیر است ولی زمانی که در معرض رادیکالهای آزاد قرار می گیرد خطوط برجسته در آن ظاهر می شود. در فرایند پیری پوست سیاهی اطراف چشم زمانی قابل رویت است  که  پوست زیر چشم نازک شده و مانند سایر نواحی بدن توسط غدد چربی، پوشش داده نمی شود. همانطور که پوست نازک می شود،  رگهای خونی نیز  بیشتر قابل رویت می شود.  گیاه خیار بعنوان از بین برنده چین وچروک، سیاهی اطراف چشم و علائم افزایش سن شناخته شده است (19).

 

 

روغن بادام و پوست

روغن بادام از دانه هاي خشک شده درخت بادام بدست مي آيد این روغن غنی از چربی های غیر اشباع و اسیدهای چرب ضروری است، که به آسانی توسط پوست جذب می شود و یکی از روغن هایی است،  که کمترین میزان چربی را داراست. این روغن شفاف به رنگ زرد روشن، بی بو و دارای طعمی شیرین و معطر است. اجزائ اصلی تشکیل دهنده روغن بادام عبارتند از اسیدهای چرب( اولئیک و لینوئیک اسید)، الکل های چرب گیاهی (فیتواستروئید)، و ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها ( بیشتر ویتامین Eو ویتامین K). روغن بادام محتوی ویتامین K است این ویتامین سیاهی اطراف چشم را  کاهش و بدلیل توانایی آن درانحلال  لخته هاي خون سبب زیبایی رنگ پوست می شود. اسید های چرب موجود در روغن بادام برای غشاهای سلولی ضروری می باشد. این روغن سبب افزایش توانایی پوست در اتصال به آب می شود و با کاهش از دست رفتن آب از پوست، ظاهر خشک وخشن پوست آسیب دیده را، بهبود می بخشد.  بنابراین اگر محتوای اسیدهای چرب پوست تنزل پیدا کند، کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و متعاقب آن افزایش از دست رفتن آب پوست را خواهیم داشت که نتیجه آن پوستی خشن با حالتی کدرمی باشد. اسید های چربی که به صورت موضعی استفاده می شوند، در پوست متابولیزه شده و سبب طبیعی شدن لایه چرب سلولی و بهبود ظرفیت حفظ آب در پوست می شود. الکل های چرب گیاهی موجود در روغن بادام  که برروی پوست استعمال می شود یک لایه محافظت کننده برای حفظ رطوبت پوست در برابرتبخیر را تشکیل می دهد وبه اين ترتيب حس نرمی را به پوست منتقل می کند. (20).

اثر روغن بادام بر روي پوست

روغن بادام شيرين از دانه هاي خشک شده درخت بادام بدست مي آيد. اين روغن نرم کننده خوبي است که به پوست براي برقراري تعادل بين از دست دادن و جذب رطوبت کمک مي کند. از آنجا که اين روغن ملايم، غيرچرب  و قابل نفوذ است، براي انواع پوست مناسب مي باشد(27).

هر نوع پوستي که شما داشته باشيد،اعم از حساس، خشک، چرب، نرمال ويا مخلوطي ازآنها روغن بادام برهم کنشي برروي آن نخواهد داشت. پس شما مي توانيد بدون هيچ نگراني از آن استفاده کنيد. روغن بادام براي رسيدن به مزاياي زير به شما کمک خواهد کرد:

 • سبب بهبود رنگ پوست و سرخي همراه با سلامت آن مي شود.
 • روغن بادام بطور عميق به درون پوست شما نفوذ مي کند و بخوبي آن را مرطوب نگه مي دارد.
 • اگر شما دچار بثورات جلدي، سوزش برروي پوست ويا التهاب هستيد استفاده از روغن بادام تا حد زيادي سبب تسکين آن مي شود.
 • استفاده منظم از روغن بادام سبب به تاخير افتادن فرايند پيري پوست شما مي شود.
 • اگر شما نواحي تيره برروي پوست خود داريد، استفاده منظم از روغن بادام سبب روشني در آن نواحي مي شود.
 • پوست خشک باعث سوزش و خارش مي شود، استفاده منظم از اين روغن با از بين بردن خشکي پوست سبب تسکين احساس خارش در پوست مي شود.
 • اگر لب هاي شما خشک و چا ک خورده است ماساژروغن بادام برروي آن و باقي ماندن اين روغن در تمام طول شب سبب مي شود که شما صبح روز بعد لب هايتان را نرم و صاف ببينيد.
 • اگرپوست شما داراي چين و چروک است و يا سياهي دور چشم داريد، پوست خود را  براي چند دقيقه با روغن بادام ماساژ دهيد و اجازه دهيد که اين روغن تمام طول شب برروي پوست باشد، همچنين شما مي توانيد پنبه را آغشته به روغن بادام نموده و اجازه دهيد برروي چشمهاي شما باقي بماند. به زودي شما از شر چين و چروک و سياهي دور چشم رهايي خواهيد يافت(28).

 

 • مزاياي روغن بادام براي پوست
 1. درمان پوست خشک

روغن بادام غالبا" در درمان پوست خشک مورد استفاده قرار مي گيرد.  در صورت استفاده بعنوان درمان براي پوست خشک، اين روغن سبب تسکين خارش، سفتي، قرمزي، خشکي، التهاب و سوختگي پوست مي شود. روغن بادام به پوست براي حفظ تعادل درست رطوبت، که درماني منطقي براي خشکي پوست محسوب مي شود، کمک مي کند. همچنين اين روغن مي تواند برروي پوست نازک زير چشم  براي جلوگيري از ظهور چروک"پا کلاغي" مورد استفاده قرار گيرد(29).

 

 1. کاستن چين و چروک و خطوط برجسته برروي پوست

 بدليل خواص مختلف آنتي اکسيداني وضد پيري، شما مي توانيد از روغن بادام براي کاهش چين و چروک و خطوط برجسته برروي پوستتان استفاده کنيد که اين امر با ماساژ منظم روغن بادام برروي پوست حاصل مي شود. استعمال منظم اين روغن برروي پوست، سبب مي شود که پوست شما درخشندگي و شفافيت قابل توجهي داشته باشد و بنابراين  سن شما را جوانتر از آنچه که هست، نشان مي دهد(30).

 

مواد موثره موجود در کرم مرطوب کننده خیار عطرآگین:

فیتوسترولها

فیتوسترولها به پوست در تقویت حائل چربی، حفظ تعادل رطوبت و نرم کنندگی سطح، کمک می کند علاوه بر اين سبب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست نیز می شود. توانایی فیتوسترولها در تغذیه و تحریک سلولهای پوست برای بازسازی  شناخته شده است(32).

گالیک اسید

گالیک اسید بعنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و به حفاظت از سلول ها در برابر آسیب های اکسایشی کمک می کند. مشاهده شده این ماده سمی سلولی  بر علیه سلولهای سرطانی است که به سلولهای سالم آسیبی نمی رساند(21). گالیک اسید در حالیکه روشن کننده و براق کننده پوست می باشد، که با کنترل تبديل تیروزین به ملانين از سنتز بیش از حد ملانین جلوگیری می کند (22).

 ویتامین E

روغن بادام منبعي غنی از ویتامین Eمی باشد. آلفا توکوفرول یکی از انواع ویتامین E است که به نحو موثری توسط بدن انسان جذب می شود و بعنوان آنتی اکسیدان فیلتر کننده رادیکال های آزاد، مورد توجه می باشد. مطالعات گویا ی این مطلب است که ویتامین Eموجود در روغن بادام، زمانیکه بصورت موضعی استعمال شود تمامی این عملکردهای ذکر شده را ایفا می کند. این روغن سبب افزایش توانایی پوست در اتصال به آب می شود و با کاهش از دست رفتن آب از پوست، ظاهر خشک وخشن و پوست آسیب دیده را، بهبود می بخشد(20).

ویتامین K

روغن بادام محتوی ویتامین K است این ویتامین سیاهی اطراف چشم را  کاهش می دهد و بدلیل توانایی آن درانحلال لخته خون سبب زیبایی رنگ پوست می شود. اسید های چرب موجود در روغن بادام برای غشاهای سلولی ضروری می باشند(20).

 

ویتامین A

ویتامین A یک گروه از ترکیباتی است که، در هر دو منبع گیاهي و حیوانی موجود می باشد. خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین A، سبب شده که در برابررادیکال های آزاد که از طریق استرس اکسایشی به پوست آسیب می رساند، مقابله کند. این ویتامین با حفظ رطوبت، نه تنها پوست را از خشکی بلکه از کراتینه شدن (فرایندی که در آن اپیدرم به سختی مواد سنگینی می شود که،مو و ناخن را می سازند)، ابتلا به پسوریازیس ( بیماری پوستی است که با قرمزی،پوسته پوسته و خارش دار شدن پوست همراه است )، آکنه و حتی چین و چروک نیز محافظت  می کند (24)

ویتامین C

مزایای ویتامین C برای پوست، به دو دلیل قابل توجه می باشد: اول آنکه این ویتامین برای سنتز کلاژن- پروتئین ساختاری کلیدی پوست- ضروری می باشد و افزایش آن به سلولهای پوست (فیبروبلاست ها)،  به طور چشمگیری سنتز کلاژن را افزایش می دهد. دوم اینکه ویتامین C آنتی اکسیدانی است که سبب کاهش آسیب های وارده  توسط رادیکالهای آزاد به پوست می شود.  بنابراین هنگامیکه این ویتامین بصورت صحیح به سلولهای پوست وارد می شود،  فرصت مناسبي برای کاهش چین وچروک پوست ونیزبهبود بافت آن فراهم مي شود(24).

 

منیزیم

منیزیم ماده معدنی باارزشی است که دربسیاری از واکنش های متابولیک و تولید انرژی در بدن نقش دارد. همچنین این عنصر بطورفزاینده ای درویتامینه کردن پوست به منظور درمان آکنه کاربرد دارد. از آنجا که یکی از دلایل مهم در ظهور آکنه  ترشح بیش از اندازه هورمون می باشد، مکمل منیزیم عملا"می تواند سبب رفع این عارضه شود. منیزیم نقش دیگری را نيز در بهبود پوست سالم ایفا می کند. این عنصریکی از اجزای اصلی مورد نیازبرای سنتز لیپیدها و اسیدهای چرب است که برای سلامتي و نرمی سلول های پوست ضروری می باشند.(25)

پتاسیم

پتاسيم ماده اي معدني است، که به تنظيم عملکردهاي طبيعي بدن و به انجام رساندن آنها کمک مي کند وبطور معمول در خون يافت مي شود. پايین بودن سطح پتاسيم  بسياري از اندام ها از جمله پوست را  تحت تاثير قرار مي دهد. پتاسيم همراه با سديم به تنظيم آب در سلولهاي بدن کمک مي کند. افت ميزان سديم در بدن مي تواند سبب از بين رفتن آب سلولها شود و اين همان چيزي است که سبب خشکي پوست و يا ساير مشکلات پوستي مي شود.(26)

 

بحث و نتيجه گيري

یک کرم مرطوب کننده مراقبت از پوست برای مقابله با اثرات ناشی از پیری زودرس پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این چنین کرمی برای درمان چین وچروک زودرس و خشکی پوست مناسب می باشد. اغلب خشکی پوست  به دلایلي چون ناکافی بودن آب رسانی، دلایل داخلی و خارجی و بعضی فاکتورهای محیطی ايجاد مي شود.  به منظور پیشگیری از علائم پیری، آنچه بطور موثر باید صورت گیرد، مراقبت منظم از پوست است. هنگامیکه بدنبال راه حلی مناسب دررفع معضلات پوستی ذکر شده هستیم یافتن کرم مرطوب کننده اي موثر درمراقبت از پوست امری ضروری می باشد. همانطور که مي دانيم خشکی اولین قدم درفرايند پیری پوست است که اگر کنترل نشود به ظهورخطوط برجسته و چین و چرو ک منجر می شود. از آنجا که این شرایط سبب نگرانی و سرخوردگی می شود مردم همواره در جستجوی راه حلی مناسب و مفید  براي رفع آن می باشند. لازم است که یک کرم مرطوب کننده مراقبت از پوست شامل مواد موثر کارا باشد. کرم مرطوب کننده خیار عطراگین محتوی عصاره خیار و روغن بادام می باشد که عصاره خیار از این مرطوب کننده  یک آبرسان منحصربفرد و یک کاهنده چین و چروک برای پوست می سازد. عصاره خیار محتوی آمینو اسیدها و نمک های معدنی است  که به پوست در بازسازی مجدد کمک می کند. این عصاره دارای خواص ضدالتهاب است و استفاده موضعی آن برروی پوست، سبب کاهش تورم و پف اطراف چشم ها می شود(31). توانايي روغن بادام در هيدراته کردن پوست هاي بسيار خشک شديدا" مورد توجه مي باشد. بدليل سبکي، اين روغن احساس چربي برروي پوست برجاي نمي گذارد و يک مرطوب کننده عالي براي نفوذ به پوست است. اين روغن مي تواند سبب جوان سازي و بازسازي پوست خشک شود. خواص انرژي دهندگي و روشن کنندگي اين روغن روي پوست اثبات شده است. اين روغن با انواع پوست سازگار است. کرم نرم کننده خيارعطرآگين به نرمي پخش و به سرعت جذب مي شود و حس چربي برروي پوست باقي نمي گذارد.

 

 

Refrence:

 

 (1) http://www.dermagenix.net/articles/the-benefits-of-moisturizing/

(2) http://www.wisegeek.com/what-is-cucumber-lotion.htm

(3) http://www.funwithhealthyfood.com/almond-oil-benefits.html

(4) http://www.lifestylekarma.com/2011/10/07/benefits-of-almond-oil/

(5) http://www.ehow.com/how-does_4572232_best-vitamins-skin-hair.html

(6) http://blog.zenmed.com/treating-problem-skin-with-cucumber-extract/

(7) United states patent, patent number: 4,942,153

(8)http://dermatology.about.com/cs/skinanatomy/g/epidermis.htm

(9) http://www.skin-science.com/_int/_en/topic/topic_sousrub.aspx

(10) www.aloevera.com

(11)http://www.articlesbase.com/skin-care-articles/skin-benefits-of-cucumber-makes-your-skin-smooth-394074.html

(12) http://www.salonnaturalsonline.com/cucumber-extract/

(13)http://www.shopeastwest.com/blog/beauty-skin-care/aloe-vera-for-oily-skin-pimples-and-acne

(14)http://www.ehow.com/how-does_4572232_best-vitamins-skin-hair.html

 (15)http://yourorganicgardeningblog.com/natural-skin-care-from-the-garden-cucumbers/

(16)http://www.brighthub.com/environment/green-living/articles/63083.aspx

(17) http://www.livestrong.com/article/485211-cucumbers-and-acne/

(18)  http://www.ilovenaturalskincare.com/home-remedies-for-wrinkles.html

 (19) http://www.herbaldestination.com/Natural_Health-Cucumber_Eye_cream,_benefits-126.aspx

(20)http://www.nuvocosmetics.com/natural-ingredients/almond-oil.html

(21) http://www.phytochemicals.info/phytochemicals/gallic-acid.php

(22) http://www.mychelle.com/Education/Top-Ingredients_2

(23) http://www.healthdiaries.com/eatthis/7-health-benefits-of-vitamin-a.html

(24) http://www.smartskincare.com/treatments/topical/vitc.html

(25)http://www.acne-vitamins.com/allclear/index.php/magnesium-and-acne/

 (26)http://www.livestrong.com/article/287264-why-low-potassium-causes-skin-problems/

(27) http://www.sanclementesoaps.com/san-clemente-soaps/almond-oil-will-soak-into-your-skin

 (28) http://www.lifestylekarma.com/2011/10/07/benefits-of-almond-oil/

(29) http://www.spaplayground.com/spa-intoxication/post/benefits-of-almond-oil-for-skin-care.aspx

(30) http://benefits-of-almond-oil.com/

(31)http://www.magnificentface.com/GreenTea.html

(32) http://www.seatons-uk.co.uk/home.aspx?s=62&r=110&p=25

 

درباره عطر آگین

کیفیت بالای محصولات ، تأمین نیاز و رفع دغدغه های مصرف کنندگان ، احترام به مشتریان و همگامی با آخرین تکنولوژی روز دنیا همواره از اهم اولویت های موسسین این مرکز تحقیقاتی به حساب می آید. برندهای عطرآگین ، موبان ، تیلا ، رنه ، ویشکا و لافارر از جمله محصولات تولیدی این مجموعه تولیدی ، پژوهشی و آموزشی است .  با محصولات جدید و با امید به تأمین نظر شما عزیزان ، راهی را که از سال 1315 آغاز شده است ادامه خواهیم داد تا در قبال همه فرزندانمان پاسخگو باشیم . 

   

 
 
 

تماس با ما

 آدرس: تهران، میرداماد، بین آفریقا و مدرس، پلاک 291، ساختمان عطرآگین

 کد پستی : 1917614511

 تلفن تماس: 84326

 تلفن واحد فروش : 88795111

 فکس : 88796083

 ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر، پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

 

Top