0
سبدخرید شما خالی است.
محصولات شما بروزرسانی قیمت

شامپو سیر ویشکا

 

چکیده:

بطور طبیعی ریزش مو در افرادی مشاهده می شود که تارهای موی ضعیفی دارند. در ابتدا افراد شکنندگی مو را تجربه می کنند بعد ریزش و بدنبال آن از دست دادن کامل مو می باشد(1). همانطور که گیاه سیر برای بدن ما مفید است این گیاه برای پوست و مو نیز می تواند واقعا" موثرواقع شود. مراقبت از مو با استفاده از گیاه سیر جایگزینی مناسب برای ریزش و شکنندگی مو می باشد که از پی آمدهای این دو عارضه می توان به طاسی اشاره کرد این گیاه با تحریک جریان خون به پوست سر و تغذیه مو سبب تقویت رشد و مقاومت مو می گردد. همچنین سیر در حذف سموم مضر ، که در مبحث مراقبت از مو، برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو مورد توجه است، موثر عمل می کند. ترکیبات سولفوری، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سیر، بعنوان یک منبع غنی خارج از پوست برای رشد مو در نظر گرفته شده است(2) . استفاده منظم از شامپو سیر سبب  افزایش  جرم و درخشندگی موهای آسیب دیده می شود و به این ترتیب به موها حیات دوباره می بخشد. تصور بر این است که تحریک رشد مو بطور طبیعی و خواص ضد میکروبی و ضد قارچی سیر فواید زیادی را به این شامپو اعطا می کند. عصاره سیر سبب حذف عارضه ریزش مو ایجاد شده توسط باکتریها، انگل ها و میکروب ها  در پوست سر می شود. استفاده از شامپو سیر ویشکا  نه تنها سبب بازگرداندن ضخامت مو می شود بلکه شروع عارضه طاسی را نیز به تعویق می اندازد. ماساژ این شامپو بر روی پوست سر به بازسازی فولیکولهای مو و بهبود جریان خون کمک می کند. استفاده مداوم از آن به کاهش عوارض نا مطلوبی مانند پوست سر همراه با خارش و نیز مو های خشک کمک می کند. افرادی که بطور منظم از شامپو سیر استفاده می کنند پس از مدتی موهایی سالم، درخشان و ضخیم خواهند داشت که در برابر شکنندگی مقاوم است همچنین این شامپو برای انواع مختلف مو مناسب است و معمولا" بدون بو می باشد(3) .

 

 

گياه سير

 

 

سیر گیاهی با عطر و طعم بسیار قوی و تلخ است که برای مقاصد آشپزی و پزشکی برای صدها سال مورد استفاده قرار گرفته است. ماده دارویی مهم در سیر، آلیسین، مي باشد اين ماده با خواص فوق العاده ضد باکتریایی، ضد ویروسی، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی شناخته شده است.

مزاياي استفاده از سير؟

سیر در درمان کلسترول بالا، انگل، مشکلات تنفسی، گوارش ضعيف و انرژي کم مورد استفاده قرار مي گيرد. مطالعات نشان می دهد که استفاده منظم از سیر به صورت خوراکي درکاهش فشار خون، کنترل قند خون و کلسترول خون و نيز تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. همچنين اين گياه خطر ابتلا به سرطان مری، معده و روده بزرگ را تا حدود زيادي کاهش مي دهد(4).

کاربردهاي گياه سير

آلرژي

گياه سير با خواص آنتي ويروسي  به بدن براي مبارزه با آلرژي کمک مي کند.  استفاده روزانه از يک قرص مکمل سير دو تا سه هفته پيش از شروع حساسيت فصلي مرسوم است.

سرفه

 خواص آنتي باکتريايي سير ازاين گياه يک درمان فوق العاده براي سرفه و حساسيت هاي گلو مي سازد. همچنین سيرعفونت دستگاه تنفسی فوقانی رابه شدت کاهش می دهد.

ديابت

 خواص درماني گياه سیربراي تنظیم سطح قند خون با افزایش ترشح انسولین در بیماران دیابتی مورد توجه مي باشد. استفاده روزانه از يک کپسول يا قرص از اين گياه  روشي موثر براي درمان بيماري مذکوراست.

فشار خون بالا

مطالعات باليني گوياي اين مطلب است که استفاده روزانه از کپسول سير به مدت 5 ماه در افراد مبتلا به فشار خون بطور موثري سبب کاهش فشار، نسبت به بيماراني که از داروهاي تجويزي براي درمان اين بيماري استفاده مي کنند، مي شود. 

دندان درد

سير با خواص آنتي باکتريايي، ضد دردی و بي حس کنندگی در درمان دندان درد موثر است. قرار دادن  مستقيم مقداري روغن سير و يا قطعه اي از سير برروي دندان و لثه سبب تسکين فوري درد مي شود.

زگيل

توانایی سیر برای مبارزه با عفونت ها و باکتری ها است که سبب مي شود اين گياه، درماني موثر برای زگیل و دیگر مشکلات پوستی باشد(5) .

مشکلات مو

سير فوايد سلامتي بسياري براي تمام بدن، بويژه مو ارائه مي دهد. عصاره سیر به رهايي بدن از سموم و نيز افزایش جریان خون به پوست سر کمک می کند. حرکت خون به پوست سر، مواد غذايي مهم را به ريشه مي رساند  که اين امر سبب تغذيه و تحريک رشد تارهاي مو مي شود. شما مي توانيد از مخلوط شامپو با عصاره سير براي کاهش شوره و يا خارش پوست سر استفاده کنيد که اين سبب مقاومت تارهاي مو و درخشندگي آن مي شود. روش ديگر براي رساندن جريان خون به پوست سر ماساژ آن با عصاره ي سير هنگام خواب مي باشد. ماساژ پوست سر از طريق انگشتان سبب افزايش جريان خون مي شود بنابراين مواد غذايي موجود در عصاره سير آسانتر به ريشه موي شما مي رسند و تارهاي مو را تغذيه مي کند (7),(6).

ساختار مو

مو عمدتا" از پروتئین تشکیل شده است. سه لایه تشکیل دهنده مو شامل مدولا، کورتکس و کوتیکول می باشند. موی آسیب دیده توسط عوامل بسیاری از جمله  قرار گرفتن بیش از حد در معرض ابزارهای شکل دهی مو با استفاده از گرما (heat styling ) ایجاد می شود. این حالت با کوتیکول باز و شکسته شدن اتصلات پروتئینی شناخته می شود. بطور فیزیکی موی آسیب دیده زبر، شکننده در برابر لمس و متمایل به حالت موخوره می باشد(9),(8). در حقیقت هنگامی که مو ریشه خود را به سمت بیرون  ترک می کند (رشد مو)  از مواد مرده تشکیل شده است در غیر این صورت عملکرد آرایشگر با قیچی  بر روی مو آسیب های جبران نا پذیری را به آن وارد میکند. بسیاری از افراد در مورد این حقیقت مطلع هستند اما در مورد سایر حقایق مرتبط به آن چه طور؟ در یک پوست طبیعی 100 تا 150 هزار فیبر مو وجود دارد. معمولا" افراد ی با موی بلوند تعداد بیشتری فیبر، به نسبت افراد با موهای قرمز و یا موهای تیره دارند. بطورعمده مو از کراتین، که مسئول قابلیت ارتجاعی در ناخن ها نیز است، تشکیل شده است. یک تار مو ضخامتی در حدود0.02-0.04 میلیمتر دارد بنابراین 20 تا 50 عدد از فیبر های مو در کنار یکدیگر اندازه ای در حدود یک میلیمتر را می سازد. ریشه  یک فیبر مو متصل به کیسه ای درون پوست سر می باشد. یک فیبر مو در هر روز در حدود 0.35 میلیمتر به بیرون از این کیسه رانده می شود که میانگین رشدی در حدود 1 سانتی متر یا نیم اینچ در ماه برای مو می باشد. سرعت رشد مو تا حدود زیادی به  فرد، سن، جنسیت و نوع رژیم غذایی آن بستگی دارد. موهای سالم متوسط طول عمر 2-6 سال دارند. پس از یک دوره استراحت سه ماهه، مو می افتد، و فیبر جدید از کیسه درون پوست سر شروع به رشد می کند(10).

 

چرخه رشد مو

بطور کلی 3 مرحله و یا فاز برای رشد مو وجود دارد که هر فولیکول  مو در طول زندگی  یک فرد چیزی در حدود 20 بار وارد این چرخه می شود. این 3 فاز عبارت اند از:

آناژن، کاتاژن و تلوژن است.

 

 • فاز آناژن

این اولین مرحله از چرخه رشد موها است که به نام  فاز رشد نیز شناخته می شود. در هر زمان 80 تا 90 درصد از فولیکولهای مو در پوست سر شما در فاز آناژن هستند که در طی این مدت

 • موها شما بطور مداوم رشد می کند.
 • این رشد مو برای چند سال ادامه خواهد داشت.
 • میزان رشد مو چیزی در حدود نیم اینچ در ماه می باشد.
 • پیاز مو رنگدانه های موی شما را تولید می کند.
 • جریان خون، مواد غذایی و معدنی را برای مو تامین می کند.
 • مو ضخیم و مغذی به نظر میرسد.

 

 • فاز کاتاژن

بعد از فاز آناژن، موهای شما قبل از ورود به فاز استراحت وارد یک فاز انتقالی می شوند. این مرحله کوتاه که 2 تا 4 هفته طول می کشد با نام فاز کاتاژن شناخته شده است. که در طی این مدت

 • مواد غذایی مورد نیاز مو توسط خون تامین نمی شود.
 • فولیکول جدا شده، به اندازه ای در حدود 1/6 حالت اولیه کوچک می شود.
 • پیاز مو تولید رنگدانه مو را متوقف می کند.
 • هنگام تشکیل موی جدید پیاز مو به سمت سطح فشرده خواهد شد.
 • چیزی در حدود 2 تا 3% از موهای پوست سر شما در این فاز قرار دارند.
 • فاز تلوژن

این آخرین مرحله از چرخه رشد مو می باشد. همچنین این مرحله بعنوان فاز استراحت که فولیکول های مو تمایل دارند به آهستگی توسط موهای جدید جایگزین شوند، شناخته شده است.

 • در حدود 10 تا 15 درصد از موهای پوست سر در این فاز قرار دارند.
 • چیزی در حدود 50 تا 100 تار موی موجود در این فاز بطور روزانه ریخته می شود.
 • این دوره حدود سه ماه قبل از ریزش مو طول می کشد.
 • فولیکول های مو ضعیف و نازک می شوند و می توان آنها را به راحتی بیرون کشید و فولیکول جدید مو به یکباره موهایی را پدیدار می کند که جایگزین موهای ریخته شده خواهد شد (11) .

 

مشکلات مو:

 1. عارضه ريزش مو:

اکثر مردم بین 50 تا 100 تار مو در روز از دست مي دهند. از دست دادن قابل توجه بیش ازاين ميزان مو می تواند به معنی چند چیز، از جمله موارد زیر باشد:

 • آلوپسي ارثي (آندروژنيک) : اين وضعيت، که به عنوان الگوي ريزش موي مردانه و پراکندگي طاسي زنانه شناخته شده است، رايج ترين نوع ريزش مو مي باشد. آلوپسي آندروژنيک عارضه اي پيشرونده مي باشد واين مطلب به اين معنا است که نه تنها بخودي خود حل نمي شود، حتي با گذشت زمان بدتر نيز مي شود.

 

 

 • آلوپسي آرتا: ريزش موي ناحيه اي به طور معمول در نواحی گرد، و کاملا" صاف برروي پوست سر مي باشد ( گاهي اين منجر به تاسي کامل مي شود). بسياري از کارشناسان بر اين باورند که آلوپسي آرتا نوعي بيماري خود ايمني مي باشد که در بیشتر موارد مو به حالت اوليه خود باز مي گردد.

 

 

 • تلوژن افلوويوم: اين يک وضعيت زودگذر است که بطور غير معمول، به يکباره تعداد زيادي از فوليکولهاي مو وارد فاز استراحت مي شوند، به اين معنا که شما قبل از جايگزين شدن موهاي جديد تعداد زيادي از مو هاي خود را از دست مي دهيد. اين الگوي ريزش مو مي تواند توسط استرس هاي جسمي و يا روحي، اختلالات تیروئید، کمبود های تغذیه ای و برخی داروها (از جمله ضد انعقادها و داروهای ضد افسردگی) ایجاد شود(12).

 

 

 • چگونگي اثر گياه سير بعنوان درمان طبيعي براي ريزش مو؟

 

طب رايج عارضه ريزش مو را با داروها درمان مي کند اما طب گياهي پيشنهاد هاي بهتري دارد. بطور مثال:

 • سير( Allium sativum)

 

 

سير و خويشاوند نزديک به آن يعني پيازمحتوي اولئيک اسيد، يک عامل ضد آلوپسي طبيعي مي باشند. تحقيقات نشان داده است که استفاده موضعي از عصاره هر يک از اين دو به تحريک رشد مجدد مو در آلوپسي آرتا کمک مي کند(13). آليسين ترکيب اصلي سير است که رايحه تند و فوايد سلامتي آن را ايجاد مي کند. اين ماده طبيعي که در اثر خرد کردن سير حاصل مي شود سبب از بين بردن سموم مضر، تحريک گردش خون در پوست سر و بازسازي فوليکول هاي مو مي شود. ويژگي هاي نام برده  باعث مي شود که استفاده از سير روشي مناسب در جلوگيري از ريزش مو باشد. گذشته ازآليسين، گياه سير داراي ترکيبات مغذي است که براي مو مفيد مي باشد. در اينجا ليستي از مواد مغذي موجود در گياه سير در درمان ريزش مو را، بررسي مي کنيم.

 

 

سولفور

سولفور يکي از عناصر مغذي موجود در سير است. اين عنصر جزء ساختاري بسياري از پروتئين ها از جمله کراتين، پروتئيني که مو از آن ساخته شده است، مي باشد. گذشته از خاصيت اين عنصر در رويش مجدد مو، براي ناخن و پوست نيز مفيد مي باشد. همچنين این عنصر در درمان مشکلات پوستی از قبيل پسوریازیس و اگزما که سلامت مورا تحت تاثير قرارمي دهد، نيزاستفاده می شود.

سلنيوم

گياه سير منبع طبيعي غني از سلنيوم است. اين ماده مغذي بهمراه ويتامين E در جهت بهبود سلامت مو، خنثی کردن رادیکالهای آزاد و توقف ريزش مو عمل مي کند.  عنصر سلنيوم توانايي بدن را دراستفاده از ويتامين E براي از بين بردن عناصرمضر که به غشاي سلولي آسيب مي رسانند، افزايش مي دهد. معمولا" مشکلاتي از قبيل  ريزش، خشکي و آسيب ديدگي مو زماني مشاهده مي شود که بدن توانايي لازم در استفاده از ويتامين E را نداشته باشد.

ویتامین B و C

گياه سير غني ازويتامين C مي باشد اين نوع از ويتامين براي  ترميم ونگهداري از موي سالم ضروری مي باشد. ويتامين  C نقش پيشگيري کننده از شکنندگي مو دارد و باعث افزايش توليد کلاژن براي مو مي شود . کلاژن پروتئيني است که براي رشد وتوقف ريزش مو لازم است. ویتامین های B6 و B1یا تیامین به مقدار فراوان در گیاه سیریافت می شود. بدلیل آنکه کمبود ویتامین  B6در بدن سبب ریزش مو می شود وجود میزان کافی از آن در بدن از اهمیت ویژهای برخوردار است. از طرف دیگر ویتامین B1 یا تیامین به حفظ گردش خون مناسب در پوست سر کمک می کند. عملکرد با ارزش این ویتامین را می توان در فرایند رشد مجدد مو ویا رشد سریع مو مشاهده کرد. مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن و منگنز که در سلامت مو نقش بسزایی دارند همگی در گیاه سیر یافت می شود.

مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن و منگنز

عنصر مس از طریق افزایش سرعت رشد مو به رویش مجدد موهای ریخته شده شما کمک می کند. همچنین این عنصر از رشد موهای ضعیف جلوگیری می کند. مطالب ذکر شده در مورد عنصر آهن نیز صدق می کند. این عنصر به رشد مو و حفظ سلامت آن کمک می کند. این دو ماده معدنی که به وفور در گیاه سیر یافت می شود از جمله مواد معدنی مهمی هستند که بدن و موی شما برای جلوگیری از ریزش مو نیاز دارند. از سوی دیگر، عنصر منگنز به بدن برای استفاده صحیح از مواد غذایی که درون آن وجود دارد و برای موی سالم مفید است، کمک می کند و رفتاری مشابه با سلنیوم برای بدن دارد. سیر گیاهی ارزان و قابل دسترس است. با وجود تمام مواد معدنی، ویتامین ها و مواد غذایی ضروری برای نگهداری و رشد مو که در سیر می توان یافت، دور از انتظار نیست که مردم از این گیاه بعنوان جایگزینی مناسب برای رشد مجدد موهای از دست داده خود استفاده کنند (14).

 

 1. عارضه شوره سر:

 

شوره سر يک اختلال خارش دار پوستي است که در طي فرايند رشد طبيعي سلولهاي پوست سر ايجاد مي شود. در يک پوست سر طبيعي سلولهاي قديمي مي ميرند  و تقريبا" هر ماه يکبار به سرعت با سلولهاي جديد جايگزين مي شوند. ولي درعارضه شوره سر سلولها قبل از آنکه بميرند، وارد مرحله پوست اندازي مي شوند .

 • عارضه شوره سر می تواند با دو علت
 1. داخلي و
 2. خارجي ایجاد شود.

 

 شوره سر با علت داخلي مي تواند در اثر عواملي مانند: عدم تعادل هورموني، عدم سلامت، بهداشت ضعيف، حساسيت به لبنيات، شکلات، آجيل، صدف، نا کافي بودن ميزان استراحت، استرس عاطفي، استفاده بيش از حد از شکر، چربي و نشاسته و استعداد هاي ارثي ايجاد شود و شوره سر با علت خارجي در اثر عواملي مانند: استفاده بيش از حد از اسپري و ژل، استفاده نا مناسب از محصولات رنگ مو، استفاده بيش از حد از دستگاههاي فر کننده مو، آب سرد، استرس، شامپو کردن نا کافي مو يا شستشوي ناکافي پوست سر ایجاد شود. بسياري از متخصصان پوست برا ين باورند که شوره سر را قارچ کوچکي بنام پيتيرسپوروم اواله ايجاد مي کند(15). اين قارچ تمام مدت در بدن و پوست ما بدون ايجاد مشکل زندگي مي کند. براي برخي افراد اين قارچ از کنترل خارج شده و عارضه شوره سر را ايجاد مي کند(16).

 

 • درمان برای شوره سر

شوره سر مي تواند منجر به خشکي بيش از اندازه پوست سر با فلس هاي سفيد خارش دار و يا پوسته هاي چرب همراه با فلس گردد. شکل ظاهری شوره سر معمولا فلس های کوچک و گرد با رنگ سفید یا خاکستری مي باشد. عارضه شوره  مي تواند در هر قسمتي از پوست مانند سر، ابرو و ريش ظاهر شود همچنين مي تواند تا شانه ها و گردن نيز گسترش پيدا کند. سير و روغن پونه کوهي در مبارزه با شوره سر بسيار موثر عمل مي کنند (18).

 

گیاه سیر و طب سنتی

 

 

گياهان داروئي بسياري از جمله آويشن، پياز، سياه دانه و گزنه به وفور در طب سنتي مورد استفاده قرار مي گيرند. امروزه گياه سير در زمره ي  مهمترين اين گياهان به شمار مي رود. گياه سير بطور گسترده براي قرن ها در سراسر دنيا بويژه در شرق دور مورد استفاده قرار گرفته است. اثر سير بعنوان گياه داروئي شگفت انگيز درپيشگيري از بیماریهای قلبی عروقی، تنظیم فشار خون، کاهش قند خون و سطح کلسترول و همچنين موثر  بودن آن در برابر عفونتهای باکتریایی، ویروسی، قارچی و انگلی و نقش آن در بالا بردن سیستم ایمنی بدن و داشتن ویژگی های آنتی تومورال و آنتی اکسیدان اثبات شده است.

خواص عصاره سير بدليل حضور بيش از 200 ماده شيميايي موجود در آن مي باشد که محتوي تر کيبات سولفور( آليسين، آليين و آگوژن)، روغن هاي فرار، آنزيم ها، کربوهيدرات ها ( ساکارز وگلوکز)، مواد معدني ( سلنيوم)، آمينو اسيد هايي مانند سيستئن و گلوتامين ومتيونين که به حفاظت از سلولها در برابر اثرات زيان بار راديکالهاي آزاد کمک مي کنند، بيو فلاونوئید ها وهمچنين ويتامين هاي C، E ،A و نیاسین مي باشد (17).

 

 

بحث و نتیجه گیری:

شامپو سیر ویشکا

 

 

دليل بسياري از مشکلات مو از جمله ريزش مو، مو خوره و... موهاي نازک مي باشد. شما مي توانيد از اين شامپو براي تقويت موهاي خود استفاده کنيد. اين شامپو با خاصيت آنتي ميکروبي در درمان بسياري از عفونت هاي پوست سر مفيد است. يکي ديگر از علل شايع ريزش مو، خشکي و شکنندگي موها مي باشد. با کمک شامپو سير ویشکا مي توانيد بر اين مشکلات نیز فائق آييد. این شامپو باعث از بین بردن خشکی، مشکلات پوست سر و آسیب دیدگي موها مي شود. همچنين شامپو سير ویشکا براي درمان موهاي رنگ شده مفيد مي باشد. ماساژ منظم اين شامپو برروي پوست سر باعث حفظ گردش خون منظم و رشد موهاي سالم مي شود.

 

رفرنس:

(1)http://www.articlesbase.com/beauty-articles/garlic-shampoo-the-secret-to-a-healthy-and-shiny-hair-4331567.html

(2) http://www.sehat.ir/en/products/garlic/index2.asp

(3) http://www.wisegeek.com/what-is-garlic-shampoo.htm

(4) http://ayurmantra.com/what-are-the-medical-benefits-of-garlic.html

(5) http://www.homeremediesweb.com/garlic-health-benefits.php

(6)http://www.articlesbase.com/hair-loss-articles/natural-homeopathic-hair-loss-remedies-4741948.html

(7)http://ezinearticles.com/?Natural-Thinning-Hair-Treatment---How-Garlic-and-Onion-Stimulate-Hair-Growth&id=478062

(8) http://ezinearticles.com/?Natural-Thinning-Hair-Treatment---How-Garlic-and-Onion-Stimulate-Hair-Growth&id=4780622

(9)http://www.h2-ion.com/cause.html

 (10)http://www.hairformula37.com/chemistry.htm

(11) http://www.surviving-hairloss.com/Hair_Growth.html

(12)http://www.netplaces.com/herbal-remedies-guide/self-care-and-beauty/halting-hair-loss.htm

(13)http://www.netplaces.com/herbal-remedies-guide/self-care-and-beauty/halting-hair-loss.htm

(14) http://knoji.com/garlic-a-natural-solution-for-hair-loss-problems/

(15) http://www.lifemojo.com/lifestyle/causes-and-remedies-of-dandruff-1942767

(16) http://www.livestrong.com/article/12444-dandruff/

(17) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17594659

(18) http://www.livestrong.com/article/12444-dandruff/#ixzz23VaC4fQf

 

 

درباره عطر آگین

کیفیت بالای محصولات ، تأمین نیاز و رفع دغدغه های مصرف کنندگان ، احترام به مشتریان و همگامی با آخرین تکنولوژی روز دنیا همواره از اهم اولویت های موسسین این مرکز تحقیقاتی به حساب می آید. برندهای عطرآگین ، موبان ، تیلا ، رنه ، ویشکا و لافارر از جمله محصولات تولیدی این مجموعه تولیدی ، پژوهشی و آموزشی است .  با محصولات جدید و با امید به تأمین نظر شما عزیزان ، راهی را که از سال 1315 آغاز شده است ادامه خواهیم داد تا در قبال همه فرزندانمان پاسخگو باشیم . 

   

 
 
 

تماس با ما

 آدرس: تهران، میرداماد، بین آفریقا و مدرس، پلاک 291، ساختمان عطرآگین

 کد پستی : 1917614511

 تلفن تماس: 84326

 تلفن واحد فروش : 88795111

 فکس : 88796083

 ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر، پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

 

Top