0
سبدخرید شما خالی است.
محصولات شما بروزرسانی قیمت

شامپو جوانه گندم ویشکا

 چکیده:

شامپو جوانه گندم ویشکا ! نرم کننده وتغذیه کننده موهای خشک است و به مو درخشندگی و زیبایی می بخشد. خشکی مو باعث موخره وشکنندگی مو می شود لازم به توضیح نیست که موی خشک حالت وز و استاتیک  نیز دارد. چربی که از پوست سر ترشح می شود، سبب مرطوب نگاه داشتن مو می شود ولی این چربی تمایل به تشکیل پوسته ( شوره) نیز دارد. اگرشما مویی بلند دارید، این امکان وجود دارد که ریشه ی آن چرب باشد در حالیکه قسمت انتهایی آن خشک است(1) . پیشنهاد ما برای شما استفاده از روغن جوانه گندم است . این روغن، از اسیدهای چرب با زنجیره های بلند تشکیل شده است که به آن خاصیت نرم کنندگی می بخشد و این ویژگی سبب کاهش خشکی و افزایش نرمی و رطوبت مو می شود (19). روغن جوانه گندم محتوی ویتامین هایی است که برای پوست سر و مو از اهمیت ویژه ای برخور دارند و شامل، ویتامین A، B کمپلکس،D  و E، آهن، فسفر های معدنی و همچنین غنی از پروتئین ها می باشد. مواد غذایی موجود در این روغن ، از طریق تحریک سلولها و رشد بافت سبب اثر بخشی مفید آن برروی مو و پوست سرمی شود. روغن جوانه گندم یک درمان موثر برای پوست سر خشک است . این روغن با اضافه کردن یک معجون غنی از ویتامین ها در سراسر مو، از پایین مو به  ریشه  سبب ترمیم موهای آسیب دیده و خشک می شود. این روغن سبب بازگرداندن درخشندگی و لطافت از دست رفته موی شما در طی شستشوی مداوم مو و آسیب های طبیعی می شود(2). شامپو جوانه گندم  ویشکا به تغذیه فولیکول های مو، کاهش شوره سر و افزایش حجم مو کمک می کند، همچنین حس ابریشمی به موها میدهد و قابلیت یک نرم کننده طبیعی را، برای مو دارد.

 

مقدمه 

روغن جوانه گندم، یکی از درمان های طبیعی برای عارضه ریزش مو می باشد. بسیاری از افراد در مورد مسئله کم شدن تارهای مویشان نگران هستند و تمایل  دارند که این عارضه را با انتخاب روشی موثر که از ریزش مو جلوگیری و رشد آنها را بهبود می بخشد، درمان کنند. برخی از درمان های مو عبارتند از عمل جراحی، روش های دارویی و یا درمان های گیاهی. روغن نام برده، اسانسی است که از رویان درون هسته گندم بدست می آید و جوانه گندم نامیده می شود. رنگ این اسانس کهربائی تیره ومعطرمی باشد. این روغن محتوی اسیدهای چرب ضروری غنی، اسید پالمیتیک ، اسید لینولنیک و اسید لینولئیک است و همچنین حاوی ویتامین هایA ، ویتامین های گروه B، ویتامین های D  و ویتامین هایE ، آهن و فسفرهای معدنی و غنی از پروتئین می باشد(4) . بدلیل طبیعی بودن ماهیت اسانس جوانه گندم، این روغن بسیار مفید عمل می کند. اسیدهای چرب موجود در این اسانس بسیار غنی تر از سایر اسانس ها، بطورمثال روغن نارگیل می باشد. روغن جوانه گندم دارای خاصیت نرم کنندگی می باشد و می تواند به نرم و مرطوب نگاه داشتن موها کمک کند. بعلاوه  این روغن سبب افزایش رشد مو از هر دوجهت، افزایش طول و حجم می شود. این روغن محتوی ویتامین Bاست، که این ویتامین رشد سلولهای جدید و تشکیل بافت را تحریک می کند و به مو حجم می بخشد. روغن جوانه گندم همچنین حاوی ویتامین E است، این ویتامین توسط پوست سر جذب می شود وبه افزایش نرمی پوست کمک می کند. استعمال روغن جوانه گندم برروی پوست سر، سبب تحریک جریان خون در پوست و نفوذ مواد مغذی بیشتر به ریشه مو می شود. این روغن همچنین فولیکولهای سالم مو را تحریک می کند که این عمل در راستای رشد مو می باشد(1).

  

ساختار مو:

بطورکلی مو از ساختاری بنام کراتین تشکیل شده است. ساختار کراتین مسئول استحکام و حفظ رطوبت، در مو می باشد. مقدار کراتین درانواع مختلف مو متفاوت است. کراتین از 15 نوع مختلف آمینو اسید تشکیل شده است و دارای سه قسمت  کورتکس، مدولا و کوتیکول می باشد. در دنیای محصولات آرایشی، کوتیکول مهمترین قسمت از ساختار کراتین مو می باشد، بدلیل آنکه محصولات آرایشی بهداشتی برروی لایه خارجی مو، استعمال می شوند(6) . 

 

مشکلات مو و پوست سر

 شوره سر، ریزش مو، موهای خشک و پوسته های سر همراه باخارش از جمله مشکلات مو و پوست سر می باشد. با استفاده از گیاهان تعداد زیادی از این عوارض را می توان بهبود بخشید. مو از لایه های پروتئینی تشکیل شده است که همانند توفال چوبی بر روی سقف، با یکدیگر همپوشانی دارند. هنگامیکه آنها کاملا" مسطح هستند مو نرم و درخشنده است. موهای آسیب دیده خسته و ضعیف می باشد. بطور کلی سلامت مو، به جریان خون، نحوه گردش خون وتغذیه وابسته است(5) .

 1. ریزش مو

چرخه مو:

مو در طی یک دوره که شامل: آناژن (رشد موهای زنده)، کاتاژن (فاز میانی)، تلوژن (استراحت یا فاز ریزش) رشد می کند.

  

 • ریزش موی آناژن

فازآناژن بطور طبیعی دو تا هفت سال طول می کشد. این الگوی ریزش مو هنگامی رخ می دهد که آناژن با داروهای خاصی ( داروهای ضد سرطان و غیره) یا بوسیله بیماری خود ایمنی  آلوپسی آرتا دچار اختلال و وقفه شود.

 

ریزش مو در طول شیمی درمانی

 

 • ریزش موی تلوژن

فازتلوژن چند ماه طول می کشد، این فاز با رشد موهای آناژن جدید به پایان می رسد که نتیجه آن ریزش موهایی است که درانتهای آن برآمدگی (بالب) وجود دارد. ریزش مو به تعداد 50 یا بیشتر در فاز تلوژن در روز طبیعی است. ریزش بیش از حد مو باعث تلوژن افلوویوم می شود که اغلب دو ماه پس از رویدادهایی مانند زایمان، تب، کاهش وزن و استفاده از داروهای خاص اتفاق می افتد.

 

 • الگوی ریزش مو ( آلوپسی آندروژنیک)

نتیجه تاثیرات ژنتیکی و هورمونی در نازک شدن تدریجی موی سر، با بالا رفتن سن به عنوان الگوی مردانه یا زنانه ریزش مو (آندروژنیک) ظاهر می شود.

الگوی ریزش موی زنانه            الگوی ریزش موی مردانه

 

 • ریزش مو در اثر شرایط داخلی بدن

کم خونی فقر آهن
کم کاری غده تیروئید
رفع کم خونی فقر آهن و درمان کم کاری غده تیروئید باعث رشد مجدد موها می گردد(7) .

 • درمان طبیعی برای ریزش مو

درمان های گیاهی با افزایش گردش خون در پوست سر، خواص ضد عفونی کنندگی و افزایش رشد مو همراه است. ویتامین ها برای رشد مو بسیار ضروری می باشند، این مواد مغذی در رژیم غذایی و یا بصورت مکمل، ارائه می شوند. ویتامین ها می توانند محلول در آب ویا محلول در چربی باشند. ویتامین B کمپلکس ، ویتامین محلول در آب و بقیه ویتامین ها محلول در چربی هستند. کمبود ویتامین ها می تواند منجر به ریزش مو شود. در اینجا به برخی از ویتامین ها که برای رشد مو ضروری است و در درمان ریزش مو استفاده می شود، اشاره می کنیم.

 • بیوتین- بیوتین یکی از ویتامین های گروه B کمپلکس می باشد. این ویتامین برای رشد مو بسیار ضروری است و به سنتز کراتین کمک می کند همچنین نقش حیاتی در نگهداری پوست و ناخن دارد. بیوتین از ریزش و سفیدی زودرس مو نیزجلوگیری می کند.
 • نیاسین- ویتامین B3یا نیاسین از طریق بهبود گردش خون در پوست سر سبب افزایش رشد مو می شود. نیاسین در مخمر آبجو، جوانه گندم، ماهی، مرغ، بوقلمون و گوشت یافت می شود.
 • ویتامین E- برخلاف ویتامین های نامبرده در بالا که همگی محلول در آب بود، ویتامین E ، یک ویتامین محلول در چربی می باشد و همچنین یکی از آنتی اکسیدان های شناخته شده در دسترس می باشد. عملکرد این ویتامین سبب افزایش گردش خون در پوست سر می شود. ویتامین E در منابع غذایی غنی شامل: روغن سرد فشرده گیاهی، روغن جوانه گندم، سویا، دانه های خام و آجیل، لوبیا خشک شده و سبزیجات برگ سبزیافت می شود(8).

 

 1. موی خشک وشکننده

عوامل مختلفی می تواند موی خشک و شکننده را ایجاد کند، بطور مثال قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید سبب از بین رفتن رطوبت مو و خشکی آن می شود. خورشید آسیبی مشابه با استفاده از سشوار به موی شما وارد می کند نتیجه آنکه در معرض نور خورشید قرار گرفتن دلیل اصلی ظاهر شکننده و موی وز میباشد. شانه کردن و آرایش  این نوع از مو به راحتی سبب شکسته شدن آن می شود. همچنین کمبود سبوم در پوست سر نیز می تواند سبب خشکی مو شود همانطور که می دانیم سبوم چربی ایجاد شده توسط غدد سباسه در فولیکول مو است که آب و هوای زمستانی و کمبود رطوبت تولید سبوم را، کند می کند. بعلاوه قرار گرفتن در معرض باد و هوای خشک اداره و منزل جزء شرایطی است که موها را خشک و شکننده می کند. موی خشک کمبود ویتامین A و روی را نشان می دهد (9).

 

 1. خلل و فرج بیش از اندازه مو: 

 

تخلخل سطحی است، که مشخص می کند چه مقدار رطوبت توسط مو جذب می شود. لایه کوتیکول مو از فلس هایی که با یگدیگر همپوشانی دارند تشکیل شده است. هنگامیکه آنها بهم پیوسته هستند محکم در کنار هم قرار دارند و در این زمان سطح تخلخل پایین است . ساقه مو جذب و یا از دست دادن رطوبت توسط مو را کنترل می کند. تخلخل مو سبب برافراشته شدن  فلس ها برروی ساقه مو می شود واین امر باعث از دست رفتن رطوبت مو، خشکی و آسیب دیدگی آن می شود. تخلخل بیش از حد مو سبب  خشکی شکننده، ظاهر وز و عدم مقاومت مو می شود. سرامیدهای طبیعی مولکول های لیپیدی هستند که در بین کوتیکول مو وجود دارند و مقاومت و نرمی مو را ایجاد می کنند. در موهای آسیب دیده، جدا شدن سلولهای کوتیکول از یکدیگرسبب دو بخشی شدن انتهای مو( مو خوره) و ظاهر خشک و زمخت مو می شود. روغن جوانه گندم یک منبع طبیعی از سرامید ها است. استعمال روغن جوانه گندم برروی مو، اثر دهی به سرعت سرامید های سنتزی ایجاد نمی کند ولی استفاده منظم از این روغن سلامت موها  را تضمین می کند(9).

 1. شوره سر: 

شوره سر پوسته های مرده چرب یا خشک سفید رنگ است که از پوست سر بطور ناخواسته  گاهی برروی لباس می ریزند. شوره سر معمولا" به علت سوء تغذیه، کم آبی بدن، درجه حرارت شدید، رشد قارچی، پسوریازیس، عدم تعادل قند خون و حساسیت های غذایی ایجاد می شود (10). 

 • درمان های طبیعی شوره سر

برای از بین بردن پوسته های خشک درمان با روغن بسیار موثر عمل می کند، این روش درمانی بعنوان بهترین راه برای نفوذ به پوسته های خشک  وانتقال رطوبت به آنها شناخته شده است. معمول ترین روغن های مورد استفاده برای از بین بردن شوره سر شامل:

 • روغن زیتون و روغن درخت چای
 • روغن جوانه گندم
 • روغن جوجوبا، روغن سویا
 • روغن آفتابگردان

می باشند. سرامیدهای طبیعی مولکولهای چربی هستند، که لایه های سلول های پوست را در کنار هم نگاه می دارند و در بسیاری از فراورده های طبیعی مانند روغن جوانه گندم  وجود دارند. بطور طبیعی روغن جوانه گندم غنی از ویتامین های A، Dو E و همچنین محتوی ویتامین های B1 ، B2، B3، B6، اسید های چرب ضروری، پروتئین و مواد معدنی می باشد. خواص آنتی اکسیدانی و بازسازی کنندگی روغن جوانه گندم آن  را به فراورده ای بی همتا برای مو مبدل می کند. ویتامین E آنتی اکسیدانی است که جذب اکسیژن را افزایش می دهد و به این ترتیب جریان خون را در پوسته سر بهبود می بخشد (11).

 

 1. موی آسیب دیده توسط مواد شیمیایی

موی آسیب دیده با مواد شیمیایی، خسته، فاقد درخشندگی ،خشک وشکننده است. فرایند استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی ریزش مو را بهمراه دارد. مواد شیمیایی قوی سبب ضعیف شدن پیوندهای پروتئین در مو می شوند. درمان های شیمیایی و استفاده از مواد فر کننده، مواد روشن کننده، مواد صاف کننده، رنگ ها و دیگر محصولات شیمیایی برای آرایش مو سبب آسیب به مو می شود (21).

 

درمان مو با روغن جوانه گندم

درمان باروغن راه بسیار خوبی برای مشکلات مو، تعادل، پاک کردن و تقویت پوست و موی سر می باشد. این روش درمان، مویی با حالت نرم، شفاف و ابریشمی ارائه می کند. درمان با روغن درمعالجه موهای آسیب دیده، خشک، خسته و یا موهای وز و حالتی که مو دچار پوسته پوسته (شوره) است، بسیار مناسب عمل می کنند (12). خواص نرم کنندگی روغن جوانه گندم از آن جهت است که با کاهش وزی، نرم کنندگی ساقه و کوتیکول مو، کاهش استاتیک و حالت شاخی انتهای مو تا حد زیادی برای موهای خشک مفید می باشد. این امر بویژه برای موهایی که با مواد شیمیایی در تماس بوده اند و نیزموهایی که تحت شستشو های مداوم و سشوار است، مفید می باشد (13).

 شامپو جوانه گندم ویشکا محتوی روغن جوانه گندم می باشد.

 

مزایای استفاده از روغن جوانه گندم برای مو

 • این روغن دارای خواص آنتی اکسیدان و بازسازی کننده قوی می باشد.
 • روغن جوانه گندم پروتئین های ضروری مورد نیاز مو و پوست سر را جهت بازسازی مجدد فیبرهای مو فراهم می کند.
 • رطوبت از دست رفته مو را افزایش می دهد در حالیکه به آن قدرت، درخشندگی و نرمی می بخشد.
 • کوتیکول های مو را برای پیشگیری از شکستگی مو بسته نگاه می دارد.
 • مواد غذایی موجود در روغن جوانه گندم باعث بهبود رشد سلولها و بافت ها می شود.
 • درمان موثری برای پوسته های خشک (شوره) سر می باشد.
 • روغن جوانه گندم با تامین مواد غذایی در سراسر پوست سر، فولیکول و ریشه مو سبب ترمیم موهای خشک و آسیب دیده می شود.
 • با افزایش جریان خون در پوست سر و تحریک فولیکول های مو سبب رشد موهای جدید می شود(14).

 

 • ویتامین ها و مواد معدنی موجود در جوانه گندم

 

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در جوانه گندم شامل موارد زیر می باشد.

  

 • روی

روی یک ماده معدنی ضروری است که بطور طبیعی در بعضی از غذاها و مکمل های غذایی وجود دارد. روی از جهات مختلفی در متابولیسم سلولی نقش دارد. این ماده معدنی برای فعالیت کاتالیزی حدود 100 آنزیم مورد نیاز است و نقش مهمی را در عملکرد سیستم ایمنی بدن، سنتز پروتئین، ترمیم زخم، سنتز DNA و تقسیم سلولی  ایفا می کند. همچنین روی رشد و نمو نرمال در دوران بارداری، دوران کودکی و نوجوانی  را کنترل می کند، حضور این ماده برای حس چشایی و بویایی در بدن لازم می باشد. مصرف روزانه روی برای حفظ حالت پایدار بدن ضروری می باشد زیرا بدن ما توانایی ذخیره کردن این عنصر را بطور ویژه ندارد. رژیم غذایی با فقدان عنصر روی باعث طاسی و مشکلات پوست سر می شود(15).

 • ویتامین E

 روغن جوانه گندم، حاوی مجموعه ای از ویتامین ها، از جمله ویتامین E می باشد. اثر دهی مناسب ویتامین E، یا توکوفرول بر روی پوست و نیز جذب آسان این ویتامین توسط مو و پوست امری اثبات شده است. این ویتامین به بهبود رشد سلولهای پوست کمک می کند. قدرت بالای مرطوب کنندگی این ویتامین سبب می شود که به عنوان گزینه ای مناسب، به عنوان ماده افزودنی به شامپوها و نرم کننده ها مطرح باشد(19).

 • ویتامین A

ویتامین A نوعی آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر سرطان محافظت می کند و همچنین باعث افزایش کارائی سیستم ایمنی بدن در برابر مقابله با بیماری ها می شود. ویتامین Aجزء ویتامین های محلول در چربی می باشد. ریشه مو برای حفظ فولیکول های مو به رطوبت کافی نیاز دارد، ویتامین نامبرده دراین موقعیت بخوبی عمل می کند. به منظور سالم نگاه داشتن موها ویتامین A رطوبت کافی را برای ریشه مو تامین می کند. فقدان رطوبت  کافی، منجر به خشک شدن ریشه مو و ریزش آن می شود. مهمترین بخش ریشه مو، فیبرهای عصبی مو می باشد. سیستم عصبی بدن سیگنالهایی را به بخش های مختلف بدن، برای انجام وظایفشان ارسال می کند. در این رابطه ویتامین Aاز عصب های روی پوست سر محافظت می کند و بنابراین بطور مداوم می تواند سبب تولید و رشد مو شود(16) و(17).

 • ویتامین D

یکی از موضوعات بحث برانگیز استفاده از ویتامین Dآن است که آیا کمبود این ویتامین نقش مهمی را در  ریزش مو (آلوپسی) ایفا می کند و یا نه؟ شکی نیست که این ویتامین در رشد مو موثر است و گیرنده های این ویتامین به طور معمول در فولیکول های مو وجود دارد. اینکه کمبود چه مقدار از این ویتامین می تواند سبب ریزش مو شود هنوز  هم موضوعی قابل بررسی می باشد محققان توانایی تحریک رشد مو را توسط مکمل های ویتامین Dبرروی موش نشان داده اند. تحقیقات در مورد ارتباط بین سطوح پایین ویتامین D و ریزش مو در حال بررسی می باشد(18).

 • اسکوالن

روغن جوانه گندم همچنین محتوی اسید چرب غیر اشباع اسکوالن می باشد. با توجه به مطالعه صورت گرفته در ژانویه 2009 روغن کبد کوسه ماهی غنی ترین منبع شناخته شده ازاسکوالن می باشد. اما  این ماده، در روغن های گیاهی مانند روغن جوانه گندم نیز یافت می شود. اسکوالن ترکیب اصلی، پلی لیپید های غیر اشباع سطح پوست می باشد. این نوع از روغن ها به راحتی توسط پوست و مو جذب می شوند و در حال حاضر در محصولات آرایشی بهداشتی کاربرد دارند (19).

 • ویتامین های B

ویتامین B کمپلکس یکی از پر اهمیت ترین گروه ویتامین های لازم، برای نگهداری طراوت و ظاهر زیبای مو می باشد. ویتامین های گروه B به آسانی از طریق پوست جذب می شود. همچنین آنها به افزایش گردش خون در پوست  سر کمک می کنند. بدن انسان به این گروه از ویتامین ها بواسطه نقشی که در تشکیل بافت و سلولها، بویژه خون و سلولهای عصبی دارند، نیازمند است. ویتامین B6 در اتصال  L-cystine به سلول های مونقش دارد (19).

 

بحث و نتیجه گیری

 

 

موی سالم براق وصاف است این در حالی است که موی آسیب دیده کدر و  بی جان بوده حتی ممکن است ریزش نیز داشته باشد. آسیب دیدگی مو در اثر فاکتورهای مختلفی از جمله شیمیایی، محیطی، مکانیکی و داروئی ایجاد می شود. خواص نرم کنندگی روغن جوانه گندم می تواند تا حد زیادی با کاهش وزی، صاف کردن کوتیکول مو و همچنین رفع حالت استاتیک و موخوره برای موهای خشک مفید باشد. زمانی که روغن جوانه گندم بر  پوست سر استعمال می شود با تحریک جریان خون در پوست سر نفوذ بیشتر مواد مغذی را به ریشه مو سبب می شود. همچنین باعث تحریک فولیکول های سالم مو می شود که نتیجه آن رشد مو می باشد. با جذب پروتئین های طبیعی، اسیدهای چرب، ویتامین های  A ، B کمپلکس، D، E موجود در شامپو جوانه گندم ویشکا توسط پوست سر، تغذیه بهتر ریشه مو وجلوگیری از آسیب به ساقه مو فراهم می شود.

 

رفرنس:

(4) http://nonsurgical-hairrestoration.com/wheat-germ-oil-for-hair-growth

(5) http://www.everygreenherb.com/hairScalp.html

(6) http://www.understanding-antiaging.com/2012/04/the-secret-to-hair-repair/

(7) http://dermnetnz.org/hair-nails-sweat/hair-loss.html

(8) http://mazdamx.hubpages.com/hub/Hair-loss-treatment-in-women

(9) http://www.livestrong.com/article/305201-types-of-damaged-hair/

(10) http://www.sereneinteriors.com/health-beauty/vanish-dandruff.html

(11) http://expectus.hubpages.com/hub/Dandruff-Remedies-by-a-dandruff-sufferer

(12) http://mountainroseblog.com/herbal-hair-care/

(13) http://www.dailyglow.com/health-and-beauty-benefits-of-wheat-germ-oil.html

(14) http://www.chatto.com/wheat-germ-oil/

(15) http://ods.od.nih.gov/factsheets/Zinc-HealthProfessional/

(16) http://ezinearticles.com/?The-Benefits-of-Vitamin-A-For-Your-Hair-Growth&id=5839842

(17) Article Source: http://EzineArticles.com/5839842

(18) http://www.healthylifetoolkit.com/benefits-of-vitamin-d.html

(19) http://www.livestrong.com/article/268350-what-are-the-benefits-of-wheat-germ-oil-for-the-hair/

(20) http://www.livestrong.com/hair-loss-and-iron-deficiency/

(21)http://www.livestrong.com/article/305201-types-of-damaged-hair/ 

درباره عطر آگین

کیفیت بالای محصولات ، تأمین نیاز و رفع دغدغه های مصرف کنندگان ، احترام به مشتریان و همگامی با آخرین تکنولوژی روز دنیا همواره از اهم اولویت های موسسین این مرکز تحقیقاتی به حساب می آید. برندهای عطرآگین ، موبان ، تیلا ، رنه ، ویشکا و لافارر از جمله محصولات تولیدی این مجموعه تولیدی ، پژوهشی و آموزشی است .  با محصولات جدید و با امید به تأمین نظر شما عزیزان ، راهی را که از سال 1315 آغاز شده است ادامه خواهیم داد تا در قبال همه فرزندانمان پاسخگو باشیم . 

   

 
 
 

تماس با ما

 آدرس: تهران، میرداماد، بین آفریقا و مدرس، پلاک 291، ساختمان عطرآگین

 کد پستی : 1917614511

 تلفن تماس: 84326

 تلفن واحد فروش : 88795111

 فکس : 88796083

 ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر، پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

 

Top